Internaty Dziwnów

Liczba ofert: 0

O miejscowości Dziwnów

Dziwnów po raz pierwszy został wymieniony w dokumencie z 1243 roku. We wczesnym średniowieczu wiódł tędy ważny szlak handlowy łączący Zalew Szczeciński z Bałtykiem. W XIII w. Dziwna uległa zapiaszczeniu i straciła swoje znaczenie handlowe. Na początku XIX wieku , bo Już w 1823 znany Dziwnów był już znany jako uzdrowisko .W 1999 roku Dziwnów zajął trzecie miejsce w plebiscycie na "Najpopularniejszą miejscowość turystyczną" zorganizowanym przez tygodnik "Sport i Turystyka.

Dziwnów jest niewielką miejscowością nadmorską, położoną pomiędzy Bałtykiem a rzeką Dziwną na Mierzei Dziwnowskiej. Północny brzeg mierzei to piękna plaża, południowy zaś podmokły i zabagniony. Atrakcją Dziwnowa jest plaża oddzielona od miasta pasem wydm, wzdłuż których ciągnie się wąska alejka wysadzana smukłymi topolami. Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to podobno świetne miejsce do wędkowania.
W okresie letnim odpoczywa tu wielu wczasowiczów, korzystających z licznych atrakcji, w które obfituje Dziwnów . W Dziwnowie nad morzem wyznaczono letnie kąpielisko obejmujące 800 m linii brzegowej (od ul. Parkowej do ul. Żeromskiego ).Niecodzienną atrakcją jest most zwodzony, jeden z nielicznych tego typu obiektów w Europie. Oczywiście spacerując plażą nie można przejść obojętnie obok promenady spacerowo-widokowej. Atrakcją dla dzieci jak i dorosłych będą statki wycieczkowe, zbudowane na wzór okrętów pirackich .
Port rybacki przy nabrzeżu Dziwny wraz z zabudowaniami byłej spółdzielni rybackiej Belona.
Dla ceniących spokój również też coś się znajdzie. Dziwnów i jego okolice posiadają niezwykłe walory przyrodnicze, rosną tu lasy i zachwycają parki, w których można spędzić czas na długich, relaksacyjnych spacerach. Na szczególną uwagę zasługuje użytek ekologiczny "Martwa Dziwna" ,dawne naturalne ujście rzeki Dziwny. Na miłośników sportu czeka tutaj Aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się repliki medali słynnych polskich sportowców.
Miłośnicy Wędkowania mogą spotkać : okonie, leszcze, węgorze, szczupaki, liny, sandacze oraz łososie. Dobre miejsce do wędkowania stanowi zachodni kraniec plaży, gdzie przy ujściu Dziwny znajdują się dwa falochrony zbudowane w końcu XIX w.
Niedawno w Dziwnowie pojawiła się kolejna ciekawa atrakcja dla turystów - Nadmorski Park Miniatur znajdujący się na ulicy Dziwnej .Miłośnicy historii odwiedzają Muzeum Rybołówstwa w Dziwnowie. Niewielka placówka, gromadząca sprzęty i akcesoria, związane z połowem ryb i życiem dawnych rybaków, znajduje się przy Urzędzie Miejskim.