Noclegi Łapsze Wyżne

Liczba ofert: 1

Haberowa Ostoja
Haberowa Ostoja

(0 opinii)

Łapsze Wyżne, Widokowa 19, Pieniny
Kategoria:  Agroturystyka Łapsze Wyżne
Haberowa Ostoja jest miejscem gdzie mogą spędzić+ Państwo urlop w miłej, rodzinnej atmosferze, w malowniczej miejscowości Łapsze Wyżne. Gwarantujemy wypoczynek w wygodnych i estetycznie-

O miejscowości Łapsze Wyżne

Łapsze Wyżne leżą na Pogórzu Spiskim w etnograficznym regionie Spisza. Miejscowość położona jest na wysokości 635–670 m w głębokiej dolinie potoku Łapszanka, na wschodnich stokach Trybskiej Przełęczy. Leży wzdłuż drogi Trybsz – Niedzica.

W Pobliżu Łapszy Wyżnych znajduje się Kapliczka burzowa w Łapszance powstała w roku 1928. Była nie tylko miejscem modlitwy dla mieszkańców wioski. Dawniej w kapliczce wisiał dzwon, który miał ostrzegać przed burzą. Wierzono także, że wystraszone kościelnym dzwonem złe duchy uciekną, rozpraszając burzowe chmury i ratując tym samym uprawy.

Dla osób które swój wypoczynek wolą spędzić bardziej aktywnie i trochę ekstremalnie to poleca się Kompleks Turystyczno Narciarski Litwinka-Grapa położony jest we wsi Czarna Góra. Do dyspozycji goście mają wyprzęganą 4-osobową kolej krzesełkową o długości 900 m. Wjedziesz nią na górę w ciągu kilku minut. W tej podróży w pogodne dni towarzyszyć Wam będą wspaniałe widoki Tatr, a wieczorami zapierający dech zachód Słońca znikającego za Babią Górą.  Kompleks posiada 3 wyciągi orczykowe: jeden o długości 120 m tzw. po lewej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m, (w przygotowaniu) po prawej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni lubią szaleństwo na całego, inni zaś spokojną, rekreacyjną jazdę. Dostępne są 4 trasy o różnym stopniu nachyleniu i różnej szerokości. Wszystkie trasy są ratrakowane i oświetlone. Posiada również tor snowtubingowy, z którego mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli, zabawa płynąca z ostrej jazdy w nieznanym kierunku, pozostawi niezapomniane wrażenia. W Czarnej Górze, na szczycie Litwińskiej Grapy, w 2000 roku ustawiono Krzyż Milenijny. Upamiętnia on oczywiście dwa tysiące lat chrześcijaństwa. Każdy, kto zechce z bliska zobaczyć krzyż, będzie mógł podziwiać przepiękną tatrzańska panoramę. Z Litwińskiej Grapy widać doskonale Tatry, Podhale, Gorce oraz Pieniny..

Agroturystyka Łapsze Wyżne Pensjonaty Łapsze Wyżne Hotele Łapsze Wyżne Camping Łapsze Wyżne Apartamenty Łapsze Wyżne Ośrodki wypoczynkowe Łapsze Wyżne Kwatery Łapsze Wyżne Domki Łapsze Wyżne Hostele Łapsze Wyżne Motele Łapsze Wyżne SPA Łapsze Wyżne Uzdrowiska Łapsze Wyżne Schroniska Łapsze Wyżne Stancje Łapsze Wyżne Internaty Łapsze Wyżne Zajazd Łapsze Wyżne Wille Łapsze Wyżne Noclegi pracownicze Łapsze Wyżne Pola namiotowe Łapsze Wyżne Pokoje gościnne Łapsze Wyżne Ośrodki wczasowe Łapsze Wyżne