Noclegi Łapsze Wyżne

Liczba ofert: 1
Od 35 zł
(0 opinii)
Haberowa Ostoja
Łapsze Wyżne, Widokowa 19 , Pieniny
Kategoria: Agroturystyka Łapsze Wyżne
Haberowa Ostoja jest miejscem gdzie mogą spędzić
Państwo urlop w miłej, rodzinnej atmosferze, w malowniczej miejscowości Łapsze Wyżne. Gwarantujemy wypoczynek w wygodnych i estetycznie

O miejscowości Łapsze Wyżne

Łapsze Wyżne leżą na Pogórzu Spiskim w etnograficznym regionie Spisza. Miejscowość położona jest na wysokości 635–670 m w głębokiej dolinie potoku Łapszanka, na wschodnich stokach Trybskiej Przełęczy. Leży wzdłuż drogi Trybsz – Niedzica.

W Pobliżu Łapszy Wyżnych znajduje się Kapliczka burzowa w Łapszance powstała w roku 1928. Była nie tylko miejscem modlitwy dla mieszkańców wioski. Dawniej w kapliczce wisiał dzwon, który miał ostrzegać przed burzą. Wierzono także, że wystraszone kościelnym dzwonem złe duchy uciekną, rozpraszając burzowe chmury i ratując tym samym uprawy.

Dla osób które swój wypoczynek wolą spędzić bardziej aktywnie i trochę ekstremalnie to poleca się Kompleks Turystyczno Narciarski Litwinka-Grapa położony jest we wsi Czarna Góra. Do dyspozycji goście mają wyprzęganą 4-osobową kolej krzesełkową o długości 900 m. Wjedziesz nią na górę w ciągu kilku minut. W tej podróży w pogodne dni towarzyszyć Wam będą wspaniałe widoki Tatr, a wieczorami zapierający dech zachód Słońca znikającego za Babią Górą.  Kompleks posiada 3 wyciągi orczykowe: jeden o długości 120 m tzw. po lewej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m, (w przygotowaniu) po prawej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni lubią szaleństwo na całego, inni zaś spokojną, rekreacyjną jazdę. Dostępne są 4 trasy o różnym stopniu nachyleniu i różnej szerokości. Wszystkie trasy są ratrakowane i oświetlone. Posiada również tor snowtubingowy, z którego mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli, zabawa płynąca z ostrej jazdy w nieznanym kierunku, pozostawi niezapomniane wrażenia. W Czarnej Górze, na szczycie Litwińskiej Grapy, w 2000 roku ustawiono Krzyż Milenijny. Upamiętnia on oczywiście dwa tysiące lat chrześcijaństwa. Każdy, kto zechce z bliska zobaczyć krzyż, będzie mógł podziwiać przepiękną tatrzańska panoramę. Z Litwińskiej Grapy widać doskonale Tatry, Podhale, Gorce oraz Pieniny..