Noclegi pracownicze Siemiatycze

Liczba ofert: 0

O miejscowości Siemiatycze

 
Siemiatycze to malownicze miasto , należące do województwa podlaskiego , w powiecie siemiatyckim. Uroku miejscowości dodaje położenie na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej oraz przepływająca przez miasto rzeka Kamionka.
Największym atutem jest bliskość rzeki Bug, a Dolina Bugu to prawdziwy raj turystyczny dla kajakarzy, oraz pieszych wycieczek.

Wzmianki odnośnie osady pochodzą z okresu XV/ XVII wieku, kiedy to powstały cerkwie pw. Świętej Trójcy, Św. Piotra i Pawła i Św. Paraskewii, usytuowane na wzgórzu nad rzeką Muchawiec. Prawa miejskie Siemiatycze zyskały w 1542 r. i od tego czasu , odbywały się tu jarmarki i targowiska handlowe. W XVII wieku, w celu powiększenia dóbr miasta ,siemiatyccy właściciele ziemscy rozpoczęli proces osadnictwa Żydów na terenie miasta.
Rozwijał się tu dobrze przemysł włókienniczy, rozrastały się zakłady skórzane , kuźnie. Po I i II wojnie światowej ,zniszczony ratusz nie został nigdy odbudowany.
Mimo , iż wojny nie oszczędziły miasto Siemiatycze to i tak zostało , wiele cennych zabytków. Na szczególną uwagę zasługuje zespół pomisjonarski, wśród którego znajdują się takie elementy jak kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół fundowany w 1456 pw. św. Michała, budowany w obecnym późnobarokowym kształcie od 1719-1727
Warto również wymienić Klasztor Misjonarzy wybudowany w latach 1719-1727 .
Nie można zapomnieć o : późnobarokowej dzwonnicy, figurze świętego Jana Nepomucena a także pochodzący z 1726 roku szpital. Trzy rzeźby sfinksów z XIX w. – jedna przy Zespole Szkół (ul. Kościuszki) oraz dwie na wylocie ul. Pałacowej w kierunku ul. Legionów Piłsudskiego.
Atrakcją dla przyjeżdżających turystów będzie Zalew w Siemiatyczach, który posiada molo i jest strzeżonym kąpieliskiem. Oczywiście dla plażowiczów, jest czysta plaża z placem zabaw , a atrakcją z całą pewnością będzie pływanie kajakiem.
Dla miłośników pieszych wycieczek , Dolina Bugu oferuje odwiedzającym niezmiernie szeroki wachlarz pieszych wędrówek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie .Warto polecić Szlak kupiecki (40 km)-oznakowany na żółto. Po drodze bardzo wiele cennych zabytków. Trzeba przyjechać i samemu się przekonać.