Noclegi pracownicze Jaworzno

Liczba ofert: 0

O miejscowości Jaworzno

Noclegi Jaworzno

Jaworzno to niewielkie miasto , w południowej Polsce , w województwie śląskim. Głównym walorem jest położenie na Wyżynie Śląskiej . Historia powstania sięga ok XII i XIII wieku. Wówczas wtedy zaczęły pojawiać się pierwsze informacje , na temat osady , a dokładnie w 1229 roku. Przez wieki Jaworzno było niewielką osadą na terenie Ziemi krakowskiej w pobliżu Chrzanowa. Duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego miało górnictwo kruszcowe, które istniało tutaj od wczesnego średniowiecza. Początkowo w Jaworznie wydobywano srebro i ołów z galeny , następnie rudę cynku i żelaza .

Agroturystyka Jaworzno

Dziś malownicze miasteczko, na około otoczone lasami , choć nieduże ale co roku przyciąga wielu turystów. Dla przyjezdnych , lubiących się opalać , na łonie natury, z całą pewnością dobrą alternatywą będzie Zalew Sosina. Jest tu piaszczysta plaża, dodatkowo jest bezpiecznie , ponieważ przy brzegu czuwają ratownicy. Warto również wspomnieć o tym, że można wypożyczyć sprzęt wodny , popływać rowerkiem wodnym . Ciekawym miejscem, do wypoczynku , jest również zdecydowanie j Dolina Żabnika. Miejsce ma swój urok, o czym świadczy powstały rezerwat przyrody , gdzie można podziwiać takie okazy jak rosiczka okrągłolistna, gatunki roślin torfowiskowych, szuwarowych i wodnych. Z całą pewnością uwagę zwraca, lazurowa woda w stawie, przy której można chwilę odpocząć.

Jaworzno noclegi

Będąc w centrum miasta , śmiało można udać się do Muzeum, mieszczące się na ulicy Pocztowa 5 . Można , zapoznać się tu z rozszerzoną historią tego miasta, poznać kulturę ludową , oraz przedmioty codziennego użytku. Można również podziwiać górnicze narzędzia pracy, mundury, eksponaty. Warty uwagi jest również Cmentarz Żydowski z końca XIX wieku, przy al. Piłsudskiego. Mówiąc już o obiektach sakralnych , to przytoczyć można świątynie z XVI wieku. Kolegiata Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Wewnątrz , można podziwiać cudowny obraz Matki Bożej jaworznickiej. Obiekt mieści się na Pl. Świętego Jana 17. Można by wymieniać jeszcze wiele cennych obiektów, które z całą pewnością warto zobaczyć, najlepiej jest przyjechać i samemu się przekonać. 

Pokoje Gościnne Jaworzno

Dla aktywnie spędzających czas można polecić kilka ciekawych szlaków: szlak czerwony (okrężny) , o długości 58, 4 km. Zaczyna się pod PKP Jaworzno Szczakowa, i prowadzi przez : Sosina, Ciężkowice, Jeziorki, Góra Grodzisko, Byczyna, Tarka, Jeleń, Zalew Łęg, Elektrownia Jaworzno III, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Długoszyn, Góra Piasku, PKP Jaworzno Szczakowa. Troszkę krótszy , to szlak zielony ( przelotowy międzymiejski) , o długości 20,1 km. Zaczyna się pod PKP Maczki i prowadzi przez : Długoszyn, Góra Piasku, Góra Sodowa, Rezerwat Sasanka, Obszar Krajobrazowy Dobra – Wilkoszyn (źródło wody siarczanu), Warpie, Osiedle Leopold, Osiedle Podłęże, Zalew Łęg, Elektrownia Jaworzno III, Wysoki Brzeg, Rzeka Przemsza, Brzęczkowice) . Noclegi w Jaworzynie można spokojnie załatwić w dniu przyjazdu, ponieważ jest tu dobrze rozwinięta baza noclegowa.