Pod Trzema Koronami

Od 35 zł

Sromowce Niżne
ul. Trzech Koron 40
34-443 Sromowce Niżne
zobacz na mapie

Google Ads 300x250

Opis

Planujesz wypad w Pieniny? Zatrzymaj się w Sromowcach Niżnych. Kwatera Pod Trzema Koronami znajduje się przy szlakach turystycznych na Trzy Korony i Sokolicę oraz nad rzeką Dunajec, kilkaset metrów od mostu łączącego Polskę i Słowację. W naszej okolicy można zwiedzić Przełom Dunajca płynąc łodzią flisacką lub pontonem, albo poruszając się pieszo lub rowerem malowniczą drogą pienińską. W pobliżu można także zwiedzić wiele miejsc oraz obiektów ciekawych historycznie i przyrodniczo, między innymi: kościół w Dębnie Podhalańskim-wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego, Zamki Czorsztyn i Niedzica a także ruiny zameczku Św. Kingi. Po stronie słowackiej można zwiedzić Czerwony Klasztor i Zamek w
czytaj więcej


Planujesz wypad w Pieniny? Zatrzymaj się w Sromowcach Niżnych. Kwatera Pod Trzema Koronami znajduje się przy szlakach turystycznych na Trzy Korony i Sokolicę oraz nad rzeką Dunajec, kilkaset metrów od mostu łączącego Polskę i Słowację.

W naszej okolicy można zwiedzić Przełom Dunajca płynąc łodzią flisacką lub pontonem, albo poruszając się pieszo lub rowerem malowniczą drogą pienińską.W pobliżu można także zwiedzić wiele miejsc oraz obiektów ciekawych historycznie i przyrodniczo, między innymi: kościół w Dębnie Podhalańskim-wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego, Zamki Czorsztyn i Niedzica a także ruiny zameczku Św. Kingi. Po stronie słowackiej można zwiedzić Czerwony Klasztor i Zamek w Starej Lubovni oraz miejscowość Osturnię - wieś rusińską znaną z interesujących zabytków architektury ludowej. 


W naszej miejscowości również znajdują się obiekty i przedmioty zabytkowe takie jak: drewniany kościółek z XVI wieku, ołtarz, chrzcielnica i obrazy znajdujące się w kościele parafialnym oraz eksponaty muzealne w pawilonie wystawowym Pienińskiego Parku Narodowego.  

zwiń

Zobacz również