Wigierski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy w miejscowości Suwałki
Google Ads 300x250

Suwałki
-
Suwalszczyzna
zobacz na mapie

Opis

Wigierski Park Narodowy należy do największych parków narodowych w Polsce z aktualną powierzchnią wynoszącą 14 988 ha. Powstał 1 stycznia 1989 roku, jednak próby objęcia ochorą jego terenu sięgają już roku 1921.

Najlepszym sposobem na poznanie unikalnych walorów parku jest wybranie się w teren pieszo lub na rowerze. Szczególnie polecane jest sześć specjalnych ścieżek dydaktycznych, które prezentują poszczególne formacje i zagadnienia, dodatkowo zaplanowane są tak, by początek i koniec każdej z nich znajdował się w tym samym miejscu, a nazwa sugerowała rodzaj trasy. Ich długość nie przekracza 5 km, więc nadają się również na spacer z dziećmi.

Park jest obszarem przyjaznym różnorodnym formom turystyki. Wyznaczone i urządzone zostały szlaki lądowe o łącznej długości 190 km dla turystyki pieszej i rowerowej oraz jeziora i rzeki do uprawiania turystyki wodnej. Turystyka na szlakach turystycznych Parku może się odbywać przez cały rok od świtu do zmierzchu. Udostępnione wody można zwiedzać kajakiem, łodzią wiosłową, żaglówką lub innym sprzętem pływającym bez silnika spalinowego.

Zobacz również