Bunkry Blüchera

Bunkry Blüchera
Bunkry Blüchera

ul. Bohaterów Westerplatte 40
76-270 Ustka
Tel. 698 669 446 , 797 384 357

Opis

Bunkry usytuowane na wydmie w zachodniej części Ustki na ulicy Bohaterów Westerplatte 40 (200 m od kładki w porcie). To miejsce staje się coraz większą atrakcja turystyczną. Budowę tego kompleksu rozpoczęło Luftwaffe w 1938 roku. To miała być wielka inwestycja, która miała spowodować, że Ustka będzie nowoczesnym portem i drugą Gdynią.

Bunkry połączone były ze sobą siecią podziemnych tuneli, gdzie znajdowały się pomieszczenia dla ok. 50 żołnierzy. Dla zwiedzających udostępniono m.in. obiekty Baterii Bluchera. Znajdziemy tu podziemną galerię multimedialną. Ciekawostką i świetną atrakcją jest możliwość przeżycia symulacji ataku gazem bojowym czy też bombardowanie. W pokojach sztabowych i sypialniach umieszczone są manekiny, które przypominają żywych żołnierzy. Fajną atrakcją są filmy w 3D ze specjalnymi efektami dźwiękowymi. A miłośnicy militariów będą mieli możliwość zakupienia różnych wojskowych gadżetów oraz zjedzenia wojskowej grochówki.

Zdjęcie ze strony www.bunkryustka.pl


PRZEWODNIK LUB AUDIOPRZEWODNIK

Indywidualnie: dostępne przez cały rok (brak obowiązku rezerwacji).
Istnieje możliwość samodzielnego przejścia przez teren baterii zaporowej i przeciwlotniczej. Możemy też wyposażyć się w audioprzewodnik – do wyboru 3 języki: polski, angielski, niemiecki.


Została też stworzona ścieżka audio łatwo przystępna dla dzieci.

Cennik zwiedzania indywidualnego:
bilet normalny 18 zł/os.
bilet ulgowy 14 zł/os.
opłata za wypożyczenie audioprzewodnika 10 zł/os.

Grupowo: dostępne przez cały rok (wymagana uprzednia rezerwacja).
Zadzwoń i zarezerwuj zwiedzanie dla grup zorganizowanych z przewodnikiem lub audioprzewodnikami. Ceny różnią się w zależności od ilości uczestników.

www.bunkryustka.pl


Podstawowe informacje
Lokalizacja
ul. Bohaterów Westerplatte 40
76-270 Ustka
Tel. 698 669 446 , 797 384 357