Bieszczadzki Weekend Biegowy

Opis

Czeki dla najlepszych w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn.

1 miejsce 300 zł

2 miejsce 200 zł

3 miejsce 100 zł 

Gmina Solina to gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie leskim. Solina była jedną z najstarszych miejscowości w Bieszczadach. 

 Solina to miejscowość turystyczno - letniskowa, z bardzo bogatą bazą noclegów Soliny. Solina położona na widokowym stoku Horbka nad Jeziorem Solińskim. Stąd rozciąga się malownicza panorama na bieszczadzkie jeziora i okolicę Soliny. 
W bezpośrednim sąsiedztwie tamy powstały obiekty noclegowe, sklepy, restauracje,punkty małej gastronomii, domków letniskowych, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i pokoi gościnnych. S
Wędrówkom górskim i rowerowym sprzyja nowa sieć szlaków spacerowych łączących Solinę z Polańczykiem, Jaworem, Myczkowcami i widokowymi okolicami Jeziora Myczkowieckiego. 
Na uwagę turystów zasługują: korona zapory pełniąca rolę deptaka.

Zapora - to najciekawszy obiekt Soliny. Już w okresie międzywojennym ostatni tutejszy przełom Sanu był wskazywany jako najlepsze miejsce pod budowę zapory. San to największa rzeka Bieszczadów. Z całkowitej długości rzeki 444 km, odcinek bieszczadzki to ok. 150 km. Jej źródła znajdują się w rejonie Przełęczy Użockiej i szczytów: Opołonek i Piniaszkowy. Końcem XIX w. wykonano pierwsze pomiary, a do 1914 r. Austriacy prowadzili prace regulacyjne koryta i uspławnienia Sanu. 

Kiedy
22 październik, 2019
O której
Wstęp
Jesień w Świnoujściu na Wyspie Uznam? Dlaczego nie!
Świnoujście
25 październik, 2020
Polska złota jesień potrafi zaskakiwać urokiem ciepłych, słonecznych dni. Względnie wysokie temperatury utrzymują się w
Jesienne Impresje- wystawa obrazów Magdaleny Gądek w Kościelisku
Kościelisko
30 listopad, -0001
Od 13 października w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku można zobaczyć nową wystawę- obrazy Pani Magdaleny Gądek.Wystawa
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Karpacz
25 październik, 2020
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu - Chwile. Między tartanem a

Zobacz również