Barwy Romantyzmu w FŚ

Opis

Już w piątek 22 listopada odbędzie się wspaniały koncert na który bardzo Państwa zapraszamy. Wystąpią:  

SŁAWOMIRA WILGA - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka. Laureatka czołowych nagród oraz licznych nagród pozaregulaminowych w konkursach skrzypcowych i kameralnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.  Spełnia się doskonale również jako muzyk orkiestrowy, często w roli koncertmistrza, m.in. podczas International Lutosławski Youth Orchestra, Chamber Festival w Stellenbosch w Afryce czy już od kilku lat w Orkiestrze Smyczkowej Primuz, (2018). Współpracuje również z orkiestrami Baltic Neopolis Orchestra oraz Uncover Soloist.

RUBEN SILVA - polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, urodzony w La Paz. W rodzinnym mieście studiował w Konserwatorium Muzycznym oraz na Uniwersytecie Katolickim (dyrygentura i kompozycja).  Brał udział w licznych tournée i festiwalach z polskimi zespołami w całej Europie i Japonii. Koncertował w większości krajów Europy, w Libanie i Ameryce Płd. Został uhonorowany przez władze polskie Złotym Krzyżem Zasługi. Od 2018 jest dyrektorem Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica.

MARTYNA SZYMCZAK - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Marka Pijarowskiego. W trakcie studiów współpracowała jako asystent dyrygenta m.in.: z Agnieszką Duczmal czy Michałem Klauzą.  Po ukończeniu studiów związała się z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie jako dyrygent-asystent, gdzie bierze udział w przygotowaniu premier operowych i baletowych, pracując m. in. z Grzegorzem Nowakiem. Poza klasycznym repertuarem symfoniczno-operowym interesuje się także wykonawstwem muzyki współczesnej.

 Orkiestrę poprowadzi doskonale znany kielczanom Ruben Silva, obecnie obejmujący fotel dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. 

 Sponsorzy Filharmonii:
MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
HELEN DORON
MZK Kielce
KWIACIARNIA SZAROTKA
UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A.

Bilety w cenie: 30-normalny, 25-ulgowy – do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu. 

Kiedy
19 listopad, 2019
O której
Wstęp
Jesień w Świnoujściu na Wyspie Uznam? Dlaczego nie!
Świnoujście
25 październik, 2020
Polska złota jesień potrafi zaskakiwać urokiem ciepłych, słonecznych dni. Względnie wysokie temperatury utrzymują się w
Jesienne Impresje- wystawa obrazów Magdaleny Gądek w Kościelisku
Kościelisko
30 listopad, -0001
Od 13 października w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku można zobaczyć nową wystawę- obrazy Pani Magdaleny Gądek.Wystawa
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Karpacz
25 październik, 2020
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu - Chwile. Między tartanem a

Zobacz również