Parada Gazdowska w Gminie Poronin 2020

Opis

Parada Gazdowska to pełne emocji i tradycji wydarzenie na Podhalu. Decydując się noclegi w Poroninie nie zawiedziecie się, czeka tu na Was mnóstwo atrakcji!
Imprezę rozpoczyna uroczysta Parada Gazdowska, to oceniany przez jury przejazd kilkudziesięciu zaprzęgów konnych tradycyjnymi góralskimi sankami zwanymi kumoterkami. Drugim etapem imprezy są wyścigi konne rozgrywane w 3 kategoriach: wyścigi kumoterek (wyścigi małych dwuosobowych sań), skiring (narciarz jadący za koniem z jeźdźcem), ski-skiring (narciarz jadący za koniem bez jeźdźca). Wydarzenia nawiązują do tradycji i z roku na rok przyciągają wielu uczestników i oczywiście kibiców. Biuro zawodów Parady Gazdowskiej w Gminie Poronin będzie czynne 19 stycznia 2020 r. od godz. 9.00. Istnieje jednak możliwość wcześniejszych zapisów. Będą one przyjmowane już od 13 stycznia 2020r. w Gminnym Centrum Informacji i Promocji w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek 9.00 – 17.00, wtorek – piątek 7.30 – 15.30). Aby dokonać zapisu, należy zgłosić się z wypełnioną dokumentacją, która znajduje się do pobrania w załącznikach.  

Kiedy
14 styczeń, 2020
O której
Wstęp
Jesień w Świnoujściu na Wyspie Uznam? Dlaczego nie!
Świnoujście
25 październik, 2020
Polska złota jesień potrafi zaskakiwać urokiem ciepłych, słonecznych dni. Względnie wysokie temperatury utrzymują się w
Jesienne Impresje- wystawa obrazów Magdaleny Gądek w Kościelisku
Kościelisko
30 listopad, -0001
Od 13 października w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku można zobaczyć nową wystawę- obrazy Pani Magdaleny Gądek.Wystawa
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Karpacz
25 październik, 2020
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu - Chwile. Między tartanem a

Zobacz również