NIEZWYKŁY KONCERT NA ŚWIĘTO PAŃ W FŚ

Opis

 Niezwykły koncert na święto pań! Z „czułym” programem i światowej sławy artystami. Axoum Duo to dwoje perkusistów, świetnie wykształconych, znanych i cenionych w muzycznym świecie, którzy grać będą na dwóch marimbach – rzadko spotykany skład. A w ich wykonaniu usłyszymy koncert na dwie marimby i orkiestrę inspirowany przepięknym wierszem Wisławy Szymborskiej. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej dyrygować będzie Martyna Szymczak – nasz „dyrygent – rezydent” w ramach programu Muzyki i Tańca.
AXOUM DUO – jeden z niewielu na świecie duetów na dwie marimby. Założony w 2001 w Paryżu przez perkusistów – Elwirę Ślązak i Gabriela Colleta. Duet prezentuje własne kompozycje i aranżacje standardów światowych. Dokonuje wielu prawykonań utworów najnowszych, w tym również utworów specjalnie im dedykowanych. Tworzy muzykę do filmów oraz współpracuje z artystami różnych dziedzin sztuki. Ich recitale i nagrania były kilkakrotnie emitowane przez radia europejskie, tj. Musiques 3, Radio Bartok, Polskie Radio. Artyści zasiadają w jury konkursów międzynarodowych, są wykładowcami na kursach mistrzowskich,  pomysłodawcami i organizatorami Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich Marimby „International Axoum Marimba Academy” w Radziejowicach. Absolwenci Konserwatoriów Muzycznych w Paryżu, Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli oraz studiów podyplomowych w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Antwerpii (ukończonych z najwyższymi wyróżnieniami). Laureaci nagród w Brukseli i Londynie oraz VII i VIII Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Axoum Duo należy do grona Yamaha Artist.
ANNA IWASIUTA-DUDEK - aktorka, pedagog teatralny i pedagog tańca, autorka tekstów, dramaturg. Pracowała m.in. w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni oraz Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Współpracuje z teatrami dramatycznymi i muzycznymi oraz licznymi instytucjami kulturalnymi i oświatowymi. Autorka bajek terapeutycznych, tekstów dramatycznych oraz serii audiobooków w ramach projektu popularyzującego baśnie narodów świata. Prowadzi warsztaty teatralne, taneczne, arteterapeutyczne, tworzenia lalek oraz pracy z ciałem i głosem dedykowane konkretnym grupom odbiorców ( kobiety, środowiska onkologiczne, grupy wysokiego ryzyka i osoby niepełnosprawne).  Działalność edukacyjną bardzo często prowadzi w oparciu o autorski program ŚWIADOMOŚĆ / UWAŻNOŚĆ/ OBECNOŚĆ. Autorka monodramu Bóg jest kobietą o jednej piersi.
MARTYNA SZYMCZAK - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Marka Pijarowskiego. W trakcie studiów współpracowała jako asystent dyrygenta m.in.: z Agnieszką Duczmal czy Michałem Klauzą. Na roku dyplomowym została zaproszona przez Filharmonię Zielonogórską do udziału w Międzynarodowym Forum Młodych Dyrygentów. Debiutowała na scenie Filharmonii Narodowej w 2018, prowadząc Koncert Symfoniczny Dyplomantów UMFC z Orkiestrą FN. Uczestniczyła m. in. w V Międzynarodowych Kursach Dyrygenckich w Krakowie prowadzonych przez Rafała Jacka Delektę oraz w warsztatach operowych z Carlo Montanaro organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny w Warszawie. Po ukończeniu studiów związała się z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie jako dyrygent-asystent, gdzie bierze udział w przygotowaniu premier operowych i baletowych, pracując m. in. z Grzegorzem Nowakiem. Poza klasycznym repertuarem symfoniczno-operowym interesuje się także wykonawstwem muzyki współczesnej. Dyrygowała takimi zespołami, jak: Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Akademii Beethovenovskiej, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
Sponsorzy Filharmonii:
MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
HELEN DORON
UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ
MZK Kielce
KWIACIARNIA SZAROTKA
Bilety w cenie: 30-normalny, 25-ulgowy – do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu. 

Kiedy
04 marzec, 2020
O której
Wstęp
Redyk w Jaworkach
Jaworki-Homole
03 sierpień, 2021
Już w najbliższy weekend tj. 7 sierpnia zapraszamy Jaworek pod scenę plenerową. O godzinie 15 rozpocznie
Żagle 2021
Szczecin
03 sierpień, 2021
W miniony weekend w szczecińskim porcie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które długo zostanie w pamięci
Festiwal Latawców Sopot 2021
Sopot
03 sierpień, 2021
Festiwal wystartował 30 lipca i zakończy się 1 sierpnia na plaży przy molo (wejście 23).

Zobacz również