Jak przygotować obiekt noclegowy do ponownego otwarcia

Opis

Hotele i obiekty noclegowe mogą otworzyć już swoje drzwi dla gości. Jednak rzeczywistość, w jakiej przychodzi im to zrobić, jest inna niż ta sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. Obiekty muszą spełnić wiele wymogów bezpieczeństwa. Jak się przygotować do ponownego otwarcia obiektu? Jak zachęcić gości do przyjazdu?
Bezpieczeństwo pracowników obiektu noclegowego
Jednym z ważniejszym wymogów, o którym przeczytamy w Dzienniku Ustaw z 2 maja 2020 roku jest potrzeba zadbania o bezpieczeństwo pracowników obiektu. Wyposażenie obsługi w maski, przyłbice, rękawiczki i środki dezynfekcji to podstawa.
Należy również ograniczyć liczbę pracowników korzystających w tym samym czasie ze wspólnych obszarów np. poprzez wprowadzenie różnych godzin przerw.
Pracowników trzeba poinstruować, jak myć i dezynfekować dłonie.
Zalecane jest również ograniczanie spotkań wewnętrznych. Jeżeli to możliwe należy kontaktować się drogą telefoniczną bądź internetową.
Bezpieczeństwo gości na terenie obiektu noclegowego
Niestety, w związku z dużą ilością obostrzeń, spora liczba obiektów nie otworzy się po majówce. Obiekty noclegowe mogą funkcjonować, ale bez restauracji. Jedzenie może być serwowany wyłącznie do pokoju bądź w opcji na wynos. Problematyczne są też wytyczne związane z węzłem sanitarnym zwłaszcza w przypadku hosteli i obiektów, które posiadają np. jedną łazienkę na piętrze.
Przed wejściem do obiektu noclegowego należy umieścić informację o maksymalnej liczbie gości mogących przebywać w obiekcie.
Właściciele obiektów powinni zadbać o to, żeby ograniczyć do minimum czas przebywania gości w obszarze recepcyjnym. Na recepcji powinny być również dostępne maseczki ochronne.
Na terenie całego obiektu muszą być dostępne pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. W pokoju można zakwaterować maksymalnie dwie osoby. W łazienkach należy przestrzegać zakazu używania hotelowych suszarek nadmuchowych.
Pomieszczenia takie jak: sale kinowe, pokoje zabaw, baseny, sauny niestety muszą być zamknięty. Jeżeli udostępniamy gościom sprzęt sportowy w obowiązku mamy go zdezynfekować.
Na obiekcie powinny przebywać osoby tylko w nim zakwaterowane. Natomiast sprzątanie pokoi i powierzchni wspólnych powinno być zgodne z reżimem szpitalnym. Należy wprowadzić często dezynfekcję, ozonowanie pokoi i wietrzenie obiektu.
Ze wszystkimi bieżącymi wytycznymi możecie zapoznać się na stronie internetowej Dziennika Ustaw http://dziennikustaw.gov.pl/DU
Jak zachęcić gości do urlopu w czasie pandemii koronawirusa?
Podjęte działania mają podnieść bezpieczeństwo gości. Ostatnie sondaże przeprowadzone przez Profitroom wśród ponad 10 tys. badanych pokazują, że blisko 90% Polaków uważa przygotowanie obiektów pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego za istotne. Dlatego, o tym, że jesteście przygotowani do bezpiecznego przyjmowanie gości warto informować.
Właściciele mniejszych obiektów, pensjonatów i agroturystyki mogą zachęcić gości do urlopu w czasie pandemii jeszcze jednym argumentem. Mogą wykorzystać obietnice kameralności pobytu, z dala od dużych skupisk miejskich.
Ważna może okazać się również możliwość dokonywania rezerwacji noclegów z ewentualną opcją przełożenia przyjazdu na np. 7 dni przed ustalonym terminem. Dzięki temu potencjalnemu gościowi łatwiej będzie podjąć decyzję, ponieważ będzie ona obarczona mniejszym ryzykiem.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kielce,
Kiedy
03 sierpień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Redyk w Jaworkach
Jaworki-Homole
03 sierpień, 2021
Już w najbliższy weekend tj. 7 sierpnia zapraszamy Jaworek pod scenę plenerową. O godzinie 15 rozpocznie
Żagle 2021
Szczecin
03 sierpień, 2021
W miniony weekend w szczecińskim porcie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które długo zostanie w pamięci
Festiwal Latawców Sopot 2021
Sopot
03 sierpień, 2021
Festiwal wystartował 30 lipca i zakończy się 1 sierpnia na plaży przy molo (wejście 23).

Zobacz również