Żeglarska Parada Świętojańska

Opis

Do IV Żeglarskiej Parady Świętojańskiej zostało kilka dni. Impreza organizowana jest przez Pomorski Związek Żeglarski przy współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu i JMKW Kotwica w Gdyni. Partnerem głównym jest Port Gdynia. Partnerami są także Miasto Gdynia i Marina Yacht Park. Patronat honorowy nad Paradą objęli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Tegoroczna parada będzie różnić się od poprzednich przede wszystkim tym, że odbędzie się w dzień, a nie tak, jak w poprzednich latach po zmierzchu. Jej trasa będzie dłuższa - z Gdańska do Gdyni. Poza tym jej przebieg i organizacja będzie podporządkowana obowiązującym przepisom dotyczącym zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W Paradzie wezmą udział m.in. kultowe polskie żaglowce. Największym z nich jest oczywiście "Dar Młodzieży". Komendant fregaty, kpt. Rafał Szymański zaprasza wszystkie chętne załogi do udziału w wydarzeniu i liczy na świetną zabawę. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, czy popłynąć w doborowym towarzystwie "Daru Młodzieży", "Pogorii", "Generała Zaruskiego", "Zawiszy Czarnego" i wielu innych znakomitych, słynnych jednostek, to po tych osobistych, filmowych zaproszeniach nie powinien mieć już wątpliwości. Popłyńcie w Paradzie, bo taka impreza zdarza się na Zatoce Gdańskiej tylko raz w roku!
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt z Jerzym Jałoszewskim, głównym organizatorem z ramienia Pomorskiego Związku Żeglarskiego, pod numerem telefonu 604 543 210 lub pod adresem mailowym: j.jaloszewski@pozz.org.pl. Na ten adres należy tez przesyłać formularze zgłoszeniowe.

Program parady: - odprawa kapitanów - do uzgodnienia
- 16.00 - 16.30 Zajęcie pozycji wyjściowych do parady zgodnie z
Instrukcją żeglugi. Sprawdzenie łączności.
- 16.30 - Rozpoczęcie parady
- 16.30 - ok.19.30 Parada
- 19.30 - Zakończenie Parady . Wejście do portu - Marina Gdynia, Marina Jacht Park (jachty spoza Gdyni mogą pozostać do niedzieli)

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Gdynia, Żeglarska Parada Świętojańska
Miejsce
Molo Brzeźno - Gdynia
Kiedy
20 czerwiec, 2020
O której
16.30
Wstęp
Bezpłatny
RUSZYŁ KONKURS FOTOGRAFICZY ?Lubelskie. Smakuj życie!?
Lublin
03 lipiec, 2020
Rozpoczął się IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ?Lubelskie. Smakuj życie!? na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego.
Top Atrakcje 2020!
Kielce
03 lipiec, 2020
Teraz można już planować swoje wakacyjne podróże, bo zakończył się plebiscyt Top Atrakcje 2020 organizowany
Pierwsza w Polsce Wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej ? Krynica-Zdrój
Krynica-Zdrój
03 lipiec, 2020
Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży w Krynicy Zdroju o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie

Zobacz również