Żeglarska Parada Świętojańska

Opis

Do IV Żeglarskiej Parady Świętojańskiej zostało kilka dni. Impreza organizowana jest przez Pomorski Związek Żeglarski przy współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu i JMKW Kotwica w Gdyni. Partnerem głównym jest Port Gdynia. Partnerami są także Miasto Gdynia i Marina Yacht Park. Patronat honorowy nad Paradą objęli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Tegoroczna parada będzie różnić się od poprzednich przede wszystkim tym, że odbędzie się w dzień, a nie tak, jak w poprzednich latach po zmierzchu. Jej trasa będzie dłuższa - z Gdańska do Gdyni. Poza tym jej przebieg i organizacja będzie podporządkowana obowiązującym przepisom dotyczącym zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W Paradzie wezmą udział m.in. kultowe polskie żaglowce. Największym z nich jest oczywiście "Dar Młodzieży". Komendant fregaty, kpt. Rafał Szymański zaprasza wszystkie chętne załogi do udziału w wydarzeniu i liczy na świetną zabawę. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, czy popłynąć w doborowym towarzystwie "Daru Młodzieży", "Pogorii", "Generała Zaruskiego", "Zawiszy Czarnego" i wielu innych znakomitych, słynnych jednostek, to po tych osobistych, filmowych zaproszeniach nie powinien mieć już wątpliwości. Popłyńcie w Paradzie, bo taka impreza zdarza się na Zatoce Gdańskiej tylko raz w roku!
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt z Jerzym Jałoszewskim, głównym organizatorem z ramienia Pomorskiego Związku Żeglarskiego, pod numerem telefonu 604 543 210 lub pod adresem mailowym: j.jaloszewski@pozz.org.pl. Na ten adres należy tez przesyłać formularze zgłoszeniowe.

Program parady: - odprawa kapitanów - do uzgodnienia
- 16.00 - 16.30 Zajęcie pozycji wyjściowych do parady zgodnie z
Instrukcją żeglugi. Sprawdzenie łączności.
- 16.30 - Rozpoczęcie parady
- 16.30 - ok.19.30 Parada
- 19.30 - Zakończenie Parady . Wejście do portu - Marina Gdynia, Marina Jacht Park (jachty spoza Gdyni mogą pozostać do niedzieli)

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Gdynia, Żeglarska Parada Świętojańska
Miejsce
Molo Brzeźno - Gdynia
Kiedy
20 czerwiec, 2020
O której
16.30
Wstęp
Bezpłatny
Zaproszenie na wystawę "Litera - idea i forma"
Zakopane
20 październik, 2020
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr.
Górale- Wieczory Regionalne
Zakopane
24 październik, 2020
Zapraszamy na Wieczór Regionalny w Zakopanem. Zamiast siedzieć przy stoliku w restauracji, spotykamy się w
Wystawa ,,Kobiety w chmurach''
Zakopane
15 październik, 2020
Miejsce: Schronisko im. W. Pola w Roztoce2020-07-07 - 2020-10-31 od 07:00 do 22:00Organizator: Schronisko PTTK

Zobacz również