Domki i agroturystyka najpopularniejsze miejsca noclegowe

Opis

Mimo, iż etap narodowego lockdownu mamy już za sobą a obiekty hotelowe, restauracje czy kina pomału wypełniają się klientami, to jednak spora część z nas, bojąc się ewentualnych konsekwencji choroby, w czasie wypoczynku chce zaszyć się w miejscu zacisznym, z dala od ludzi. Przeczesujemy więc internet szukając spokojnych miejsc, kameralnych ośrodków wypoczynkowych oraz popularnych w ostatnim czasie domków i agroturystyki.

Częstym kierunkiem podróży są noclegi nad morzem i w górach. Już od początku czerwca nadmorskie deptaki i górskie szalki były pełne turystów. Chociaż rekordy popularności biją Mazury. Piękne jeziora, gęste lasy, spływy kajakowe, grzybobranie, rowerowe ścieżki czy ciekawe zabytki przyciągają turystów z całej Polski. Wspomniane wcześniej domki letniskowe czy gospodarstwa agroturystyczne stanowią doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek w gronie najbliższych.Będąc na Mazurach warto odwiedzić również Wilczy Szaniec - dawną
kwaterę główną Adolfa Hitlera. Ponadto warto udać się do Puszczy Boreckiej, w której na wolności żyją żubry. W Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie spotkamy daniele, rysie, tarpany.

Na Mazurach nie zabraknie również atrakcji dla dzieci:

  • Muzeum Indian Ameryki Północnej w Spytkowie, największa w Polsce prywatna kolekcja indiańskich eksponatów.

  • Mazurskie ZOO Safari koło Giżycka ? 100 hektarów zamieszkuje ok. 400 gatunków zwierząt.

  • Mrongoville Family Town ? gratka dla fanów westernów, a dla dzieci plac zabaw, na którym można strzelać z łuku i płukać złoto.

  • Mazurolandia i Park Miniatur Warmii i Mazur ? tu znajdziesz park miniatur, strzelnicę rycerską, pokoje zagadek a nawet wioskę św. Mikołaja.

  • Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - zlokalizowane jest w wieży ciśnień. To nie tylko dwa potężne teleskopy, ale również wystawy i miejsce, w którym można dowiedzieć się czegoś o dawnej astronomii.


Polecamy także noclegi w Karpaczu i okolicznych miejscowościach, które także dysponują świetną bazą noclegową. Atrakcji w Karkonoszach, Bieszczadach czy na Mazurach nie brakuje. Okres kwarantanny i towarzyszące im restrykcje dość mocno wpłynęły na gospodarkę, a zamknięcie granic spowodowało że chętnie, choć niektórzy i z przymusu ruszają w Polskę.


Poszukując noclegu zachęcamy do sprawdzenia bazy w naszym portalu. Dysponujemy ofertami apartamentów, pokoi gościnnych, domków, ośrodków wczasowych i gospodarstw agroturystycznych. To dobre miejsca na rodzinny wakacyjny wypad.


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Ryn, Domki i agroturystyka najpopularniejsze miejsca noclegowe
Kiedy
20 październik, 2020
O której
Wstęp
Bezpłatny
Zaproszenie na wystawę "Litera - idea i forma"
Zakopane
20 październik, 2020
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr.
Górale- Wieczory Regionalne
Zakopane
24 październik, 2020
Zapraszamy na Wieczór Regionalny w Zakopanem. Zamiast siedzieć przy stoliku w restauracji, spotykamy się w
Wystawa ,,Kobiety w chmurach''
Zakopane
15 październik, 2020
Miejsce: Schronisko im. W. Pola w Roztoce2020-07-07 - 2020-10-31 od 07:00 do 22:00Organizator: Schronisko PTTK

Zobacz również