Kazimierz Dolny zaprasza!

Opis

Uroczyste otwarcie Domu Kuncewiczów w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym! Po ponad dwuletniej przerwie w działalności, w związku z realizacją projektu Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, współ?nansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020 udostępniamy literacki oddział MNKD turystom.


W piątek, 19 czerwca o godzinie 11.00 zapraszamy na spacer literacki "Droga do Domu". Startujemy sprzed budynku Muzeum Sztuki Złotniczej przy Rynku 19. W trakcie wędrówki opowiemy, jak do miejsca na zboczu wąwozu Małachowskiego tra?li przedstawiciele warszawskiej socjety, Maria i Jerzy Kuncewiczowie. Około 12.00 odbędzie się uroczyste przecięcie wstęgi na tarasie Domu Kuncewiczów. Przewidziano także oprowadzanie kuratorskie i drobny poczęstunek. W sobotę, 20 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się spacer literacki "Droga do Domu". Na chętnych czekamy przed budynkiem Muzeum Sztuki Złotniczej przy Rynku 19. Finał wędrówki to Dom Kuncewiczów. Podczas spaceru opowiemy o tym, jakie znaczenie dla Marii i Jerzego Kuncewiczów miał Kazimierz Dolny i dlaczego zdecydowali się związać z Miasteczkiem na stałe. Koszt wycieczki połączonej z oprowadzaniem kuratorskim po ekspozycji - 1 zł. Od 13.00 na tarasie Domu Kuncewiczów odbędzie się lekcja muzealna "Opowieści ka?owego pieca", połączona z warsztatami malowania na szkle. Koszt zajęć - 1 zł. Spacer, oprowadzanie kuratorskie oraz warsztaty odbędą się również w niedzielę, 21 czerwca. Godziny i cennik spotkań pozostają te same. W sobotę wizytę w Domu Kuncewiczów zapowiedzieli uczestnicy Kazimierskiej Wiosny Fotografcznej ( zainteresowani udziałem proszeni o kontakt z organizatorem, Maksem Skrzeczkowskim).

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny zaprasza!
Kiedy
19 czerwiec, 2020
O której
Wstęp
Płatny
RUSZYŁ KONKURS FOTOGRAFICZY ?Lubelskie. Smakuj życie!?
Lublin
03 lipiec, 2020
Rozpoczął się IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ?Lubelskie. Smakuj życie!? na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego.
Top Atrakcje 2020!
Kielce
03 lipiec, 2020
Teraz można już planować swoje wakacyjne podróże, bo zakończył się plebiscyt Top Atrakcje 2020 organizowany
Pierwsza w Polsce Wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej ? Krynica-Zdrój
Krynica-Zdrój
03 lipiec, 2020
Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży w Krynicy Zdroju o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie

Zobacz również