Top Atrakcje 2020!

Opis

Teraz można już planować swoje wakacyjne podróże, bo zakończył się plebiscyt Top Atrakcje 2020 organizowany już po raz 9. przez portal turystyczny PolskieSzlaki.pl.
Jakie będą tegoroczne hity turystyczne w Polsce? Znacząco różnią się one od zeszłorocznych Zwycięzców!

Tak więc mamy 5 równorzędnych Top Atrakcji, w pięciu różnych kategoriach, oto one:

- Zamek Ogrodzieniec: kategoria Zamki i pałace,
- Magiczne Ogrody: kategoria Parki rozrywki,
- Morskie Oko: kategoria Krajobrazy,
- Szlak Orlich Gniazd: kategoria Inne atrakcje,
- Zamość: kategoria Miasta i miejscowości.

W sumie w całym plebiscycie wraz z Eliminacjami oddano prawie 10 000 głosów, w samym Finale blisko 5 000 Internautów zadecydowało, jakie destynacje i konkretne atrakcje będą w tym roku modne i warto je odwiedzić! W Eliminacjach wzięło udział 160 polskich atrakcji turystycznych, które wytypowała redakcja, ale do Finału w wyniku eliminacji dostało się już tylko 40 z nich i to Internauci zdecydowali o tym, które to były atrakcje!

W Finale rozgorzała walka pomiędzy słynnym Zamkiem w Malborku, który początkowo zajmował pierwsze miejsce, a Zamkiem Ogrodzieniec w jurajskim Podzamczu. Ten drugi w tym roku zasłynął jako sceneria dla netfliksowego "Wiedźmina" i jak widać mocno przyczyniło się to do jego popularyzacji, bo to właśnie Zamek Ogrodzieniec będący bardzo okazałą i tajemniczą ruiną wygrał, i to zaledwie o 14 głosów, i po raz pierwszy w historii tego rankingu został Top Atrakcją!

Podobnie w kategorii Parki rozrywki dwie atrakcje pozostawiły mocno w tyle kolejnych kandydatów. To popularne Zoo we Wrocławiu z cudnym Afrykarium walczyło z Magicznymi Ogrodami, które ostatecznie zwyciężyły. Koniecznie trzeba odwiedzić te wspaniałe ogrody, które zarazem są ciekawą bajkolandią dla dzieci. To akurat nie pierwszy raz, gdy Magiczne Ogrody stanęły w Top Atrakcjach na pierwszym stopniu podium.

To, że w kategorii Krajobrazy zwyciężyła tatrzańska atrakcja nikogo nie może dziwić. Tatry to nasza narodowa perła, a Morskie Oko niemal zawsze pęka w szwach od turystów, a jego popularność nie słabnie i każdy, kto odwiedził to miejsce, wie, że nie może być inaczej. Ale coraz więcej turystów pojawia się też na Szlaku Orlich Gniazd, a w tym roku najwidoczniej ich liczba jeszcze wzrośnie. No i największe zaskoczenie, że to nie Kraków, a idealne miasto-twierdza Zamość zagościło wśród 5. najlepszych miejsc turystycznych w Polsce w 2020 roku. W pełni Zamość zasługuje na to wyróżnienie!

Podsumowując można stwierdzić, że w tym roku Jura Krakowsko-Częstochowska oraz województwo lubelskie będą głównymi kierunkami w turystyce krajowej. Do jurajskiego sukcesu bardzo przyczyniła się również lokalna Organizacja Turystyczna, która ochoczo zachęcała Internautów do oddania głosu na ten przepiękny region.

Pełne wyniki Top Atrakcji 2020 zobaczyć można na stronie plebiscytu: https://www.topatrakcje.pl/2020/

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kielce,
Kiedy
21 wrzesień, 2020
O której
Wstęp
Bezpłatny
17. Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej
Szklarska Poręba
18 wrzesień, 2020
Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej to ekstremalna impreza turystyczna, polegająca na przejściu wszystkich pasm górskich otaczających
Wieczór Regionalny w Dolinie Chochołowskiej
Zakopane
21 wrzesień, 2020
Szukacie pomysłu na niezapomniany wieczór w Zakopanem? Zamiast siedzieć przy stoliku w restauracji, spotykajmy się
Jurajski Festiwal Biegowy
Ojców
21 wrzesień, 2020
Z wielką przyjemnością, zapraszamy wszystkich miłośników biegów na Nasze wydarzenie sportowe ? JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY.

Zobacz również