Piknik nad Odrą 2020

Opis

Już w najbliższy weekend 5-6 września na nabrzeżu Odry przy Wałach Chrobrego poraz 16 odbęzie się wyjątkowy Piknik, gdzie czekają na wspaniałe atrakcje:
TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR
Piknik nad Odrą to największa plenerowa impreza turystyczna w Polsce. To wyjątkowe miejsce, gdzie przedstawiciele branży turystycznej z kraju i z zagranicy mogą prezentować zarówno letnią, jak i zimową ofertę turystyczną. Pośród wystawców znajdziemy: kraje, gminy i miasta, hotele, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria a także firmy związane ze sportem i turystyką aktywną oraz transportem lotniczym, autobusowym czy promowym.
ALEJA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH
Wybierz się w kulinarną podróż! Dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi produktami i regionalnymi smakami organizowana jest Aleja Produktów Tradycyjnych. Znajdziecie przy niej miody, wypieki, lokalne wina, mięsa i wiele innych wysokiej jakości produktów. Spróbuj wyrobów z różnych regionów Polski wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.
WIELKIE GOTOWANIE
Pierwszego dnia Pikniku odbywa się Wielkie Gotowanie, czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w wielkim garze. Około 10 tysięcy porcji wędruje do uczestników! Gotowanie odbywa się od godzin porannych, a degustacja rozpoczyna się tradycyjnie po godzinie 14:00.
STREFA BROWARÓW RZEMIEŚLNICZYCH
Polska biroturystyka przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit, a turyści coraz chętniej odwiedzają lokalne browary i puby z piwem kraftowym. Pomorze Zachodnie również poddało się piwnej rewolucji tworząc swój własny festiwal piwa czy organizując spacery Piwnym Szlakiem Szczecina. Strefa Browarów Rzemieślniczych podczas Pikniku nad Odrą to miejsce, gdzie przez dwa majowe dni sprzedawane są wysokiej jakości produkty browarnicze.
SCENA PIKNIKU NAD ODRĄ
Piknik to niezwykła muzyczna mieszanka stylów! W poprzednich latach odwiedziły nas zespoły rockowe, folkowe, jazzowe oraz odtwórcy coverów światowych gwiazd. Wieczorem za konsoletą stają szczecińscy reprezentanci sceny elektronicznej. Na piknikową scenę zapraszamy nie tylko muzyków! Co roku rozrywkę zapewniają nam grupy taneczne, gimnastyczne i nie tylko.
ATRAKCJE DLA DZIECI
Piknik nad Odrą ma charakter rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe miasteczko oraz Jarmark Rozmaitości! Nie zabraknie również typowo festynowych stoisk z popcornem czy watą cukrową.
FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW
Już od kilku lat nieodłącznym elementem wydarzenia jest Festiwal Smaków Food Trucków. To właśnie tutaj zjecie pysznego hamburgera, aromatyczne curry, prawdziwie amerykańskie pastrami czy ostre meksykańskie burrito. Nie zawiodą się również wegetarianie i weganie ? czekają na Was arabskie falafle z cieciorki, quesadilla z burakiem i twarogiem, węgierskie langosze i wegańskie lody.

WIĘCEJ INFORMACJI:
www.pikniknadodra.pl  

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Szczecin,
Kiedy
30 wrzesień, 2020
O której
Wstęp
Bezpłatny
Bieg do Kotła Łomniczki
Karpacz
17 październik, 2020
 17 października 2020 r. (sobota) w Karpaczu odbędzie się Bieg do Kotła Łomniczki, Bieg do Kotła Łomniczki
Otwarcie Parku Edukacyjnego w Skansenie w Szymbarku
Szymbark
09 październik, 2020
9 października 2020 r. (piątek) o godz. 12 w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku odbędzie
Skrajne reakcje i sporo złości ? polski turysta kontra pandemia
Warszawa
30 wrzesień, 2020
Odmawiają dezynfekcji rąk w recepcji, noszenia maseczek czy wypełniania oświadczeń, żartują z pseudopandemii. Albo przeciwnie żądają

Zobacz również