TOP 5 kierunków na jesień

Opis

Wśród topowych jesiennych kierunków nie ma niespodzianek. Polacy nadal wybierają góry lub morze.

Małopolskie

Najczęściej wybieranym województwem na wypoczynek jesienią jest małopolskie. Choć jego stolicą jest Kraków, to turyści kierują się bardziej na południowe krańce, a dokładnie w Tatry, Beskidy i Pieniny. Gród Kraka znalazł się poza czołową dziesiątką ? na 11 miejscu zestawienia najpopularniejszych miast małopolskiego co stanowi niespodziankę, gdyż rok temu zajmował 3 lokatę.
Króluje oczywiście Zakopane, druga jest Szczawnica, a podium zamyka Białka Tatrzańska. Inne popularne miejscowości to Kościelisko, Krynica-Zdrój, Bukowina Tatrzańska, Murzasichle, Zawoja, Sromowce Niżne i Czorsztyn.

Dolnośląskie

Dolnośląskie kusi turystów różnorodnymi atrakcjami. Regularnie wracają tam amatorzy city breaków, którzy zakochali się we Wrocławiu, z kolei turyści aktywni częściej wybierają rejon Karkonoszy. Oprócz tego Dolny Śląsk zachwyca zabytkowymi zamkami i pałacami, a ich zwiedzanie to znakomity pomysł na jesienną wycieczkę tematyczną. W województwie jest też wiele znanych uzdrowisk i również one cieszą się popularnością wśród turystów.

Najchętniej odwiedzane są jednak kurorty w Karkonoszach, czyli Karpacz i Szklarska Poręba. W dalszej kolejności wybierane są uzdrowiska: Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój oraz Świeradów-Zdrój. Wrocław, który rok temu we wrześniu znajdował się na 3 miejscu, spadł na 6. Inne popularne lokalizacje w dolnośląskim to Duszniki-Zdrój, Zieleniec, Międzygórze i Jelenia Góra. Miasto odwiedzane jest między innymi ze względu na uzdrowisko w Cieplicach.

Podkarpackie

Rok temu podkarpackie zamykało czołową 5 popularnych kierunków, dziś jest na 3 miejscu! Pokazuje to, ze Polacy zaczęli doceniać południowo-wschodni kraniec Polski, który jest niezwykle różnorodny i nadal tajemniczy. W województwie podkarpackim najczęściej pytano o noclegi w Wetlinie, będącą świetną bazą wypadową na bieszczadzkie szlaki, oraz leżące nad Jeziorem Solińskim Polańczyk i Solinę. Inne interesujące destynacje to Cisna, Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne, Baligród, Zawóz, Lutowiska oraz stolica województwa Rzeszów.

Zachodniopomorskie

Województwo zachodniopomorskie w ubiegłym roku nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. Jednak jesienny spokój plaż kusi coraz więcej turystów, planujących wypoczynek w kraju. Wśród najchętniej wybieranych nadmorskich kurortów znajdują się Międzyzdroje, Kołobrzeg, Świnoujście, Mielno, Sarbinowo, Pobierowo, Dziwnów, Rewal, Międzywodzie oraz Mrzeżyno.

Pomorskie

Nie tylko zachodnia część wybrzeża jest popularna wśród polskich turystów. Jesienią szukają oni noclegów także w kurortach leżących na terenie województwa pomorskiego. Numerem 1 jest Władysławowo, popularne są również Gdańsk i Sopot, a później Łeba, Jastarnia, Ustka, Krynica Morska, Gdynia, Jastrzębia Góra i Hel.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, TOP 5 kierunków na jesień
Kiedy
30 wrzesień, 2020
O której
Wstęp
Bezpłatny
Bieg do Kotła Łomniczki
Karpacz
17 październik, 2020
 17 października 2020 r. (sobota) w Karpaczu odbędzie się Bieg do Kotła Łomniczki, Bieg do Kotła Łomniczki
Otwarcie Parku Edukacyjnego w Skansenie w Szymbarku
Szymbark
09 październik, 2020
9 października 2020 r. (piątek) o godz. 12 w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku odbędzie
Skrajne reakcje i sporo złości ? polski turysta kontra pandemia
Warszawa
30 wrzesień, 2020
Odmawiają dezynfekcji rąk w recepcji, noszenia maseczek czy wypełniania oświadczeń, żartują z pseudopandemii. Albo przeciwnie żądają

Zobacz również