Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską

Opis

Zapraszamy na piknik w zielonej przestrzeni skansenu janowieckiego! Muzeum Nadwiślańskie, oddział w Janowcu i Fundacja Spichlerz Kultury, organizator Pardes Festival zapraszają na pełen atrakcji program soboty festiwalowej, 19 września Kazimierz Dolny. W programie m.in. zwiedzanie ruin zamkowych z przewodnikiem i całodniowy piknik ?Pardes znaczy Ogród / Mleko, miód i wino".

Współczesna polska kuchnia słynie tradycjami kulinarnymi wywiedzionymi z wielu kultur i religii. W bogactwie dziedzictwa kulinarnego trudno niekiedy rozpoznać pochodzenie receptur i wielu przysmaków - mocno już zakorzenionych w polskiej kuchni. Tradycje kulinarne z różnych kręgów kulturowych w dawnej Polsce przenikały się i wzajemnie wzbogacały. ?Pardes znaczy Ogród / Mleko, miód i wino" to tropy kulinarne pikniku w skansenie janowieckim.

Smakujmy to, co wspólne dla kuchni polskiej i żydowskiej, odkrywajmy nowe smaki, cieszmy się bogactwem kulinarnym Lubelszczyzny, różnorodnością produktów lokalnych i regionalnych, lokalnymi winami, podziwiajmy znakomite wyroby rękodzielników. Dla smakoszy kuchni żydowskiej nie lada gratka - czulent i gęsie pipki.

Do udziału w pikniku zaprosiliśmy producentów i znawców kulinariów z całej Lubelszczyzny: od Łukowa po Włodawę, spod Żyrzyna, Janowca i Opola Lubelskiego, po Kraśnik i Lublin. Przestrzeń janowieckiego skansenu pozwala na piknikowy wypoczynek na trawie, blisko natury i z widokiem na nadwiślańskie pejzaże.

Aby piknik był w pełni udany, warto się zaopatrzyć w wiklinowy kosz pochodzący z warsztatu słynnej rodziny wikliniarzy z Gołębia i wyjechać z janowieckiego pikniku z zapasem smakołyków na całą zimę.

Na finał soboty festiwalowej koncert Kapeli Niwińskich na Scenie ?Przed Stodołą" ze specjalnym udziałem Marizy Nawrockiej w repertuarze piosenek jidyszowych.

Szczegóły na afiszu piknikowym!  

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kazimierz Dolny, Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską
Kiedy
30 wrzesień, 2020
O której
Wstęp
Bezpłatny
Bieg do Kotła Łomniczki
Karpacz
17 październik, 2020
 17 października 2020 r. (sobota) w Karpaczu odbędzie się Bieg do Kotła Łomniczki, Bieg do Kotła Łomniczki
Otwarcie Parku Edukacyjnego w Skansenie w Szymbarku
Szymbark
09 październik, 2020
9 października 2020 r. (piątek) o godz. 12 w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku odbędzie
Skrajne reakcje i sporo złości ? polski turysta kontra pandemia
Warszawa
30 wrzesień, 2020
Odmawiają dezynfekcji rąk w recepcji, noszenia maseczek czy wypełniania oświadczeń, żartują z pseudopandemii. Albo przeciwnie żądają

Zobacz również