Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską

Opis

Zapraszamy na piknik w zielonej przestrzeni skansenu janowieckiego! Muzeum Nadwiślańskie, oddział w Janowcu i Fundacja Spichlerz Kultury, organizator Pardes Festival zapraszają na pełen atrakcji program soboty festiwalowej, 19 września Kazimierz Dolny. W programie m.in. zwiedzanie ruin zamkowych z przewodnikiem i całodniowy piknik ?Pardes znaczy Ogród / Mleko, miód i wino".

Współczesna polska kuchnia słynie tradycjami kulinarnymi wywiedzionymi z wielu kultur i religii. W bogactwie dziedzictwa kulinarnego trudno niekiedy rozpoznać pochodzenie receptur i wielu przysmaków - mocno już zakorzenionych w polskiej kuchni. Tradycje kulinarne z różnych kręgów kulturowych w dawnej Polsce przenikały się i wzajemnie wzbogacały. ?Pardes znaczy Ogród / Mleko, miód i wino" to tropy kulinarne pikniku w skansenie janowieckim.

Smakujmy to, co wspólne dla kuchni polskiej i żydowskiej, odkrywajmy nowe smaki, cieszmy się bogactwem kulinarnym Lubelszczyzny, różnorodnością produktów lokalnych i regionalnych, lokalnymi winami, podziwiajmy znakomite wyroby rękodzielników. Dla smakoszy kuchni żydowskiej nie lada gratka - czulent i gęsie pipki.

Do udziału w pikniku zaprosiliśmy producentów i znawców kulinariów z całej Lubelszczyzny: od Łukowa po Włodawę, spod Żyrzyna, Janowca i Opola Lubelskiego, po Kraśnik i Lublin. Przestrzeń janowieckiego skansenu pozwala na piknikowy wypoczynek na trawie, blisko natury i z widokiem na nadwiślańskie pejzaże.

Aby piknik był w pełni udany, warto się zaopatrzyć w wiklinowy kosz pochodzący z warsztatu słynnej rodziny wikliniarzy z Gołębia i wyjechać z janowieckiego pikniku z zapasem smakołyków na całą zimę.

Na finał soboty festiwalowej koncert Kapeli Niwińskich na Scenie ?Przed Stodołą" ze specjalnym udziałem Marizy Nawrockiej w repertuarze piosenek jidyszowych.

Szczegóły na afiszu piknikowym!  

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kazimierz Dolny, Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską
Kiedy
30 lipiec, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym
Wilkasy
30 lipiec, 2021
W minioną niedzielę w amfiteatrze w Wilkasach odbyła się wyjątkowa impreza, która przyciągnęła wielu pływaków
Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ
Zagnańsk
30 lipiec, 2021
Starosta kielecki Mirosław Gębski zaprasza na trzeci Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ po pięknych
Trwa Jarmark Dominikański w Gdańsku
Gdańsk
30 lipiec, 2021
Wszystkich, którzy odwiedzają Trójmiasto zapraszamy do Gdańska! Właśnie tu odbywa się już 761 Jarmark św.

Zobacz również