Bieg do Kotła Łomniczki

Opis

 17 października 2020 r. (sobota) w Karpaczu odbędzie się Bieg do Kotła Łomniczki, 

Bieg do Kotła Łomniczki - Karpacz to impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym.

START: godz. 11:00
ul. Olimpijska, przy wejściu na szlak czerwony im. M. Orłowicza

Trasa zawodów prowadzi przez Karkonoski Park Narodowy, a meta znajduje się przy jednym z najbardziej znanym i ciekawym miejscem w Karkonoszach- schronisku PTTK "Nad Łomniczką". Trzy kilometrową trasę można pokonać biegnąc, maszerując, uprawiając nordic walking, a nawet spacerując. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych.

Karkonoski Park Narodowy, to najwyższe pasmo górskie Sudetów leżących w południowo - zachodniej Polsce, na granicy polsko - czeskiej, służy ochronie i udostępnianiu Karkonoszy. Powierzchnia wynosi około 55 kilometrów kwadratowych.  Turystów przyciąga przyroda, wspaniałe krajobrazy i możliwość wędrowania po około 120 kilometrach szlaków turystycznych.

Największą atrakcja jest oczywiście Śnieżka (1603 m n.p.m.), najwyższa góra Sudetów. Dotrzeć na nią można kilkoma drogami - przez zapierający wspaniały Kocioł Łomniczki, Sowią Dolinę i Czarny Grzbiet czy Równię pod Śnieżką. 

Najcenniejszym walorem Karkonoszy jest ich polodowcowa rzeźba - pamiątka po lokalnym lodowcu, który utworzył się tutaj w epoce plejstocenu. Wyrzeźbił on kotły polodowcowe i utworzył moreny, które nadały Karkonoszom ich dzisiejszy charakter. Charakterystycznym elementem krajobrazu Karkonoszy są granitowe skałki o fantazyjnych kształtach. 

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, aktywizacja mieszkańców, integracja środowiska biegaczy oraz promocja Karpacza jako biegowego serca Karkonoszy.

Karpacz, ze względu na swoje bogate walory turystyczne i położenie jest popularnym ośrodkiem zarówno wśród rodzimych turystów jak i cudzoziemców. Miejscowość ta leży w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w Sudetach Zachodnich, w samym sercu Karkonoszy. Ze względu na swe położenie i walory przyrodnicze, Karpacz jest ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym zarówno latem, jak i zimą. Noclegi Karpacz oferuje wiele miejsc noclegowych. W mieście jest kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych w licznych pokojach gościnnych, hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych, apartamentach, czy kwaterach prywatnych.

Regulamin "Biegu do Kotła Łomniczki"
Oświadczenie ? Zgoda Opiekuna Uczestnika niepełnoletniego
Oświadczenie COVID

Więcej informacji na stronie https://www.karpacz.pl/

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz,
Miejsce
Szlak im. M.Orłowicza
Kiedy
17 październik, 2020
O której
11:00
Wstęp
Bezpłatny
Noclegi w stylu slow?
Zakopane
26 październik, 2020
Lockdown oraz konieczność zachowania dystansu społecznego doprowadził do tego, że szukamy nieszablonowych ofert noclegowych. Domki
Jesień w Świnoujściu na Wyspie Uznam? Dlaczego nie!
Świnoujście
26 październik, 2020
Polska złota jesień potrafi zaskakiwać urokiem ciepłych, słonecznych dni. Względnie wysokie temperatury utrzymują się w
Jesienne Impresje- wystawa obrazów Magdaleny Gądek w Kościelisku
Kościelisko
30 listopad, -0001
Od 13 października w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku można zobaczyć nową wystawę- obrazy Pani Magdaleny Gądek.Wystawa

Zobacz również