Bieg do Kotła Łomniczki

Opis

 17 października 2020 r. (sobota) w Karpaczu odbędzie się Bieg do Kotła Łomniczki, 

Bieg do Kotła Łomniczki - Karpacz to impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym.

START: godz. 11:00
ul. Olimpijska, przy wejściu na szlak czerwony im. M. Orłowicza

Trasa zawodów prowadzi przez Karkonoski Park Narodowy, a meta znajduje się przy jednym z najbardziej znanym i ciekawym miejscem w Karkonoszach- schronisku PTTK "Nad Łomniczką". Trzy kilometrową trasę można pokonać biegnąc, maszerując, uprawiając nordic walking, a nawet spacerując. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych.

Karkonoski Park Narodowy, to najwyższe pasmo górskie Sudetów leżących w południowo - zachodniej Polsce, na granicy polsko - czeskiej, służy ochronie i udostępnianiu Karkonoszy. Powierzchnia wynosi około 55 kilometrów kwadratowych.  Turystów przyciąga przyroda, wspaniałe krajobrazy i możliwość wędrowania po około 120 kilometrach szlaków turystycznych.

Największą atrakcja jest oczywiście Śnieżka (1603 m n.p.m.), najwyższa góra Sudetów. Dotrzeć na nią można kilkoma drogami - przez zapierający wspaniały Kocioł Łomniczki, Sowią Dolinę i Czarny Grzbiet czy Równię pod Śnieżką. 

Najcenniejszym walorem Karkonoszy jest ich polodowcowa rzeźba - pamiątka po lokalnym lodowcu, który utworzył się tutaj w epoce plejstocenu. Wyrzeźbił on kotły polodowcowe i utworzył moreny, które nadały Karkonoszom ich dzisiejszy charakter. Charakterystycznym elementem krajobrazu Karkonoszy są granitowe skałki o fantazyjnych kształtach. 

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, aktywizacja mieszkańców, integracja środowiska biegaczy oraz promocja Karpacza jako biegowego serca Karkonoszy.

Karpacz, ze względu na swoje bogate walory turystyczne i położenie jest popularnym ośrodkiem zarówno wśród rodzimych turystów jak i cudzoziemców. Miejscowość ta leży w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w Sudetach Zachodnich, w samym sercu Karkonoszy. Ze względu na swe położenie i walory przyrodnicze, Karpacz jest ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym zarówno latem, jak i zimą. Noclegi Karpacz oferuje wiele miejsc noclegowych. W mieście jest kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych w licznych pokojach gościnnych, hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych, apartamentach, czy kwaterach prywatnych.

Regulamin "Biegu do Kotła Łomniczki"
Oświadczenie ? Zgoda Opiekuna Uczestnika niepełnoletniego
Oświadczenie COVID

Więcej informacji na stronie https://www.karpacz.pl/

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz,
Miejsce
Szlak im. M.Orłowicza
Kiedy
17 październik, 2020
O której
11:00
Wstęp
Bezpłatny
Jak zadbać o samopoczucie fizyczne i psychiczne?
Wrocław
23 kwiecień, 2021
Rusza akcja Korona Gór Dolnego ŚląskaOstatni rok był przełomowy dla większości z nas. COVID-19 wpłynął
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
23 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
23 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na

Zobacz również