"JAN PAWEŁ II I ZAKOPANE" PAWEŁ MURZYN - FOTOGRAFIE

Opis

Dobiegają końca obchody 100. rocznicy urodzin Największego z Polaków. 16 października mijają 42 lata od czasu powołania kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji przypominamy najważniejsze wydarzenie, jakim była niezapomniana wizyta Ojca Świętego w Zakopanem w 1997 roku oraz spotkania z Janem Pawłem II w Watykanie.


Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zapraszają do zapoznania się w formule online z wystawą fotografii Pawła Murzyna "Jan Paweł II i Zakopane". Wystawa prezentowana w przestrzeni wystawienniczej willi Czerwony Dwór skłania do refleksji nad postacią Papieża, dokumentuje wizytę Ojca Świętego w Zakopanem oraz pielgrzymkę zakopiańczyków do Watykanu. Wśród wybranych zdjęć są zarówno te bardziej znane, które obiegły świat, ale także te niepublikowane do tej pory, robione aparatem analogowym, zapisane na filmach, które przeleżały w archiwum rodzinnym nie ujrzawszy do tej pory światła dziennego.


W ramach prezentacji wystawy w formule online przygotowano kilka interesujących projektów towarzyszących. W kolejnych odsłonach oprócz zdjęć Pawła Murzyna, podzielonych tematycznie, można będzie zobaczyć materiał filmowy z oprowadzania kuratorskiego, posłuchać ciekawych relacji Zakopiańczyków, zajmujących się bezpośrednią organizacją wizyty Ojca Świętego, czy też tych obecnych na spotkaniach z Papieżem Polakiem. Wszystkie wymienione aktywności w ciekawy sposób przybliżą nam te niesamowite chwile obecności Jana Pawła II pod Giewontem, a także pielgrzymek do Stolicy Piotrowej.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, "JAN PAWEŁ II I ZAKOPANE" PAWEŁ MURZYN - FOTOGRAFIE
Miejsce
Zakopane
Kiedy
13 październik, 2020
O której
Wstęp
Bezpłatny
Jak zadbać o samopoczucie fizyczne i psychiczne?
Wrocław
23 kwiecień, 2021
Rusza akcja Korona Gór Dolnego ŚląskaOstatni rok był przełomowy dla większości z nas. COVID-19 wpłynął
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
23 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
23 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na

Zobacz również