Czy wiecie, że

Opis

Łęczyca nazywana Królewskim Miastem leży w samym sercu Polski. Znajduje się w województwie łódzkim, nad rzeką Bzurą, przy łączącej północ z południem drodze krajowej nr 91. Miasto rozciąga się na pograniczu Niziny Mazowieckiej i Niziny Wielkopolskiej. Najciekawszymi zabytkami miasta są m.in. piękny zamek z długą historią i ciekawą legendą, unikatowa, romańska archikolegiata w Tumie, która powstała jako łęczycka kolegiata czy skansen pod Tumem. Miejsca te przyciągają turystów, którzy nie tylko są w Łęczycy przejazdem ale obrali sobie to miasto na cel podróży.

Warto wiedzieć, że w Łęczycy i jej okolicach nadal żywa jest kultura ludowa, przejawiająca się w pielęgnowanych do dzisiaj niektórych obyczajach i obrzędach oraz w twórczości tutejszych artystów. Jedną z dziedzin sztuki ludowej było tkactwo, które charakteryzowały piękne wzory i barwy. Z kolei tradycyjne stroje ludowe noszone dawniej na co dzień i od święta na Ziemi Łęczyckiej można podziwiać do dziś. Aby poczuć tą wyjątkową atmosferę warto udać się do skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska, który powstał w Kwiatkowie pod Tumem.
Dzięki powstaniu i działaniom instytucji jaką jest Centralny Łuk Turystyczny, turystyka tego regionu z roku na roku zyskuje na popularności.

@Centralny Łuk Turystyczny to wspólna inicjatywa miast i gmin regionu centralnej Polski oraz firm z szeroko rozumianej branży turystycznej, promująca atrakcje turystyczne znajdujące się na ich terenie. Celem współpracy jest stworzenie i promocja, oferującego wiele różnorodnych atrakcji, wspólnego produktu turystycznego. Głównymi miejscowościami Centralnego Łuku Turystycznego, od których wzięła się nazwa tego projektu, są: Łęczyca, Uniejów i Kłodawa.

Wkrótce przedstawimy kolejne ciekawe miejsca tego pięknego regionu.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Łęczyca, Czy wiecie, że
Kiedy
09 maj, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Wielicka kopalnia otwiera Trasę Turystyczną
Wieliczka
09 maj, 2021
Wielicka kopalnia otwiera Trasę Turystyczną, uruchamia też Punkt Szczepień PowszechnychOd 4 maja czynna jest Trasa
Majówka pod tężnią w Inowrocławiu
Inowrocław
09 maj, 2021
Zgodnie z zapowiedziami, mieszkańcy i goście Inowrocławia, będą mogli korzystaćz właściwości tężni solankowej już podczas
Jak planujemy spędzić majówkę w pandemii?
Międzyzdroje
09 maj, 2021
Jak planujemy spędzić majówkę w pandemii? Wyniki sondy.Co trzeci Polak biorący udział w sondzie ?Covidowe

Zobacz również