Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie

Opis

W poprzednich dniach (3-4 marca 2021 roku) na stokach ośrodka narciarskiego Jurgów Ski w Jurgowie odbyły się Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie  alpejskim, które zorganizował  Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ?Start?. Osoby, które brały udział w wydarzeniu to między innymi osoby niedowidzące, zawodnicy startujący na monoski i narciarze z niepełnosprawnością intelektualną.

W pierwszy dzień odbyła się konkurencja slalom gigant, w drugim dniu zawodnicy rywalizowali w slalomie. W kategorii Niepełnosprawność Intelektualna-OPEN spisali się świetnie podopieczni Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane. Złotymi medalistami w obu konkurencjach zostali Antoni Wiercioch i Klemens Zięba wywalczył srebrny medal w slalomie, a podwójny brąz zdobył Łukasz Frączek. 

W kategorii Niepełnosprawność-OPEN dwa złote medale zdobyła Ola Andrejko.

Dobre miejsca zajęli pozostali zawodnicy Fundacji: Krzysztof Hełdak (4. miejsce w gigancie i 7. w slalomie), Rafał Świczkowski (8. miejsce w gigancie i 6. w slalomie), Jakub Kaim (10. miejsce w gigancie i 11. w slalomie), Krystian Kicmal (14. miejsce w gigancie) i Andrzej Samek (15. miejsce w gigancie i 14. w slalomie). 

 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie
Kiedy
20 kwiecień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Jak zadbać o samopoczucie fizyczne i psychiczne?
Wrocław
20 kwiecień, 2021
Rusza akcja Korona Gór Dolnego ŚląskaOstatni rok był przełomowy dla większości z nas. COVID-19 wpłynął
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
20 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
20 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na

Zobacz również