Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie

Opis

W poprzednich dniach (3-4 marca 2021 roku) na stokach ośrodka narciarskiego Jurgów Ski w Jurgowie odbyły się Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie  alpejskim, które zorganizował  Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ?Start?. Osoby, które brały udział w wydarzeniu to między innymi osoby niedowidzące, zawodnicy startujący na monoski i narciarze z niepełnosprawnością intelektualną.

W pierwszy dzień odbyła się konkurencja slalom gigant, w drugim dniu zawodnicy rywalizowali w slalomie. W kategorii Niepełnosprawność Intelektualna-OPEN spisali się świetnie podopieczni Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane. Złotymi medalistami w obu konkurencjach zostali Antoni Wiercioch i Klemens Zięba wywalczył srebrny medal w slalomie, a podwójny brąz zdobył Łukasz Frączek. 

W kategorii Niepełnosprawność-OPEN dwa złote medale zdobyła Ola Andrejko.

Dobre miejsca zajęli pozostali zawodnicy Fundacji: Krzysztof Hełdak (4. miejsce w gigancie i 7. w slalomie), Rafał Świczkowski (8. miejsce w gigancie i 6. w slalomie), Jakub Kaim (10. miejsce w gigancie i 11. w slalomie), Krystian Kicmal (14. miejsce w gigancie) i Andrzej Samek (15. miejsce w gigancie i 14. w slalomie). 

 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie
Kiedy
19 kwiecień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
19 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
19 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na
Jakie urlopy planują Polacy?
Władysławowo
19 kwiecień, 2021
Mimo trudnej sytuacji, wciąż snujemy wakacyjne plany. Wysyłamy zapytania do obiektów turystycznych, nawet dokonujemy wstępnej

Zobacz również