Polskie Koleje Linowe zapraszają do wspólnego świętowania 85-lecia firmy

Opis

Wyjątkowe zniżki na przejazdy kolejami i atrakcje towarzyszące - to już za niespełna tydzień, 15 marca, będzie czekać na turystów, którzy odwiedzą ośrodki Polskich Kolei Linowych. Specjalne ceny ponieważ okazja jest specjalna. Wspólne świętowanie jubileuszu 85-lecia PKL. 

85 lat temu, 15 marca 1936 roku, na szczyt Kasprowego Wierchu wjechał pierwszy wagon kolei linowej. Tego dnia PKL obchodzą urodziny. To symboliczna data, która jest początkiem historii PKL.

Turystów, którzy 15 marca planują wyjazd w góry, czeka nie lada niespodzianka. Z okazji rozpoczęcia jubileuszu Spółka przygotowała w swoich ośrodkach turystycznych 50 proc. zniżkę na przejazdy wszystkimi czynnymi kolejami Grupy: na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Palenicę, Mosorny Groń, Górę Żar i Jaworzynę Krynicką. Bilety (tourpassy i skipassy) z niespotykaną wcześniej zniżką można zakupić już dziś w sklepie internetowym PKL. 

Promocja obowiązuje zarówno na tourpassy i skipassy kupowane w kasach, jak i w sklepie internetowym. Tego dnia na turystów, którzy wybiorą się na Kasprowy Wierch rano czekać będzie słodki poczęstunek, ponieważ Polskie Koleje Linowe zaplanowały w ośrodku urodzinowy tort.
Na przestrzeni 85 lat PKL przeszły drogę od przewoźnika do touroperatora dostarczającego różne formy wypoczynku i rozbudowując swoją ofertę turystyczną. Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług rekreacyjnych, posiada również własną bazę noclegową, restauracyjną, wypożyczalnie sprzętu, szkoły narciarskie oraz punkty handlowe - w tym najwyżej położony sklep w Polsce sprzedający własną kolekcję ubrań i pamiątek. Początki PKL sięgają roku 1936, kiedy to powstała pierwsza, i jak dotąd jedyna tego typu kolej linowa w Polsce, docierając po 227 dniach budowy na szczyt Kasprowego Wierchu. W roku 1937 wybudowana została kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy Zdroju, w 1938 roku po 168 dniach budowy uruchomiona została kolej linowo-terenowa na Gubałówkę.    Obecnie PKL działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Jaworzynie Krynickiej, Górze Parkowej, Mosornym Groniu, Palenicy oraz Górze Żar. Każdy z ośrodków wyróżnia się odrębnym charakterem, ciekawą lokalizacją i wyjątkowymi w skali kraju atrakcjami. Spółka ceniona jest za najwyższe standardy obsługi klienta, jakości i bezpieczeństwa.  

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Polskie Koleje Linowe zapraszają do wspólnego świętowania 85-lecia firmy
Kiedy
19 kwiecień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
19 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
19 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na
Jakie urlopy planują Polacy?
Władysławowo
19 kwiecień, 2021
Mimo trudnej sytuacji, wciąż snujemy wakacyjne plany. Wysyłamy zapytania do obiektów turystycznych, nawet dokonujemy wstępnej

Zobacz również