Karpacz o każdej porze roku

Opis

Karpacz jest piękny każdą porą roku i swoimi pięknymi widokami potrafi zaskoczyć nie jednego turystę. Staramy się dbać o wszystkich naszych gości i chcemy aby Ci najmłodsi czuli się tu również dobrze. Na odważnych czekają parki linowe, tory saneczkowe oraz punkty widokowe, na których można użyć swoich sił wspinając się pod okiem instruktora. Wybierając noclegi w Karpaczu, zachęcam abyście zajrzeli do Muzeum Lego, gdzie stoi figura Karkonosza zbudowana z tysięcy dobrze znanych Wam klocków.
 Punkty widokowe jakie występują:
- krucze skały
to granitognejsowa wychodnia skalna w postaci filarów sięgających do 25m wysokości i stanowi obecnie centrum wspinaczkowe, które obejmuje kilkadziesiąt tras o różnym stopniu trudności. Widoczna stąd panorama rozciąga się od Skalnego Stołu aż po zbocza Smogornii, Słonecznik i Pielgrzymy.
- karpatka to granitowe wzgórze porośnięte sosnowym lasem i jego szczyt oraz zbocza Karpatki pokrywają liczne granitowe bloki skalne. Karpatka stanowi doskonały punkt widokowy na miasto i Karkonosze, który sięga od Skalnego Stołu na wschodzie, po zbocza Smogornii, Słonecznik i Pielgrzymy na zachodzie.
- pohulanka położona jest w centrum miasta i stanowi doskonały punkt wypadowy na rodzinne spacery. Z kilku miejsc na Pohulance otwierają się piękne widoki na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską, a w dwóch urządzono punkty widokowe i w tym miejsce na chwilę przerwy czy rodzinny piknik
- ul. Narutowicza/Skłodowskiej-Curie to punkt z widokami na Karkonosze, Rudawy Janowickie i część Kotliny Jeleniogórskiej. Swój charakterystyczny kształt wzgórza ma zawdzięczać Duchowi Gór ? Liczyrzepie, którego chciwość przypisuje się usypanie gigantycznego kopca, w którym rzekomo skrył złoto, srebro oraz kamienie szlachetne.
- Gra terenowa Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin , do którego wpisują się kolejni znalezcy. 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz, Karpacz o każdej porze roku
Miejsce
Karpacz
Kiedy
20 kwiecień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Jak zadbać o samopoczucie fizyczne i psychiczne?
Wrocław
20 kwiecień, 2021
Rusza akcja Korona Gór Dolnego ŚląskaOstatni rok był przełomowy dla większości z nas. COVID-19 wpłynął
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
20 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
20 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na

Zobacz również