Mrągowo o każdej porze roku...

Opis

Na Mazurach znajduje się wiele pięknych miast i miasteczek z licznymi zabytkami i atrakcjami. Dziś zapraszamy do Mrągowa, które znane jest z Pikników Country. Dzięki dużej liczbie jezior, ciekawemu ukształtowaniu terenu i zabytkom noclegi w Mrągowie wybiera coraz więcej turystów i to nie tylko w sezonie letnim.

Poniżej podpowiadamy co warto zobaczyć :)

  1. Festiwalowy Amfiteatr - właśnie tu odbywają się mrągowskie festiwale. Obiekt powstał w latach 80. ubiegłego wieku. Przeszedł gruntowaną przebudowę i został oddany do użytku 6 lipca 2012 roku. Zlokalizowany jest malowniczo nad jeziorem Czos na Mazurach. Co ciekawe jest to drugi pod względem wielkości amfiteatr w Mrągowie.

  2. Muzeum Ziemi Mrągowskiej - w placówce zobaczymy pamiątki z przeszłości miasta i okolic z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, etnografii, piśmiennictwa, sztuki współczesnej i ludowej. Możemy zobaczyć tu eksponaty na wystawach stałych oraz czasowych. Ciekawostką jest, że zwiedzając placówkę, można spotkać również ducha Matyldy.

  3. Westernowe Miasteczko Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczka z drugiej połowy XIX w. zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Organizowane są ciekawe imprezy i konkursy.

  4. Ekomarina to miejsce dedykowane całym rodzinom. Znajduje się obok plaży miejskiej nad jeziorem Czos. W skład kompleksu wchodzą: mini przystań żeglarska, ogromny plac zabaw, urządzenia rekreacyjne, a także profesjonalne boiska do piłki plażowej i koszykowej.

  5. Muzeum Sprzętu Wojskowego - prezentowana wystawa obejmuje pojazdy wojskowy, wozy strażackie i radiowozów. Warto wiedzieć, że muzeum czynne jest przez cały rok, organizowane są imprezy motywacyjne dla firm, wynajem pojazdów oraz możliwość przejażdżki ciężkimi platformami.

  6. Tor kartingowy - doskonałe miejsce dla miłośników adrenaliny. Duża pętla, pomiar czasu i wyniki online stanowią świetną atrakcję turystyczną dla osób w każdym wieku.

  7. Park Linowy Lemur - to miejsce przypadnie do gustu osobom lubiącym aktywność. Utworzono tu pięć tras o różnym stopniu trudności, gdzie najdłuższa ma 230 m. Warto wiedzieć, że zróżnicowany system przeszkód między drzewami przeznaczony jest dla małych i dużych, spędzenie czasu w rodzinnym gronie w tym parku będzie świetnym pomysłem.

  8. Wakepark - przyciąga miłośników sportów wodnych, zlokalizowany jest w Mrągowie nad jeziorem Juno. To doskonała alternatywa na zabawę na świeżym powietrzu dla parku wodnego czy aquaparku.

  9. Wieża Mrągowo - jest to punkt widokowy o wysokości 23 metrów ze sklepikiem z pamiątkami i kawiarnią. Na poszczególnych piętrach znajdują się wystawy tematyczne prezentujące historię wieży Bismarcka w Mrągowie. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta z otaczającymi lasami i jeziorami.

  10. Ogrody z Pasją znajdziemy w pod mrągowskiej miejscowości Marcinkowo. Jest tu wiele miejsc do odpoczynku: ławeczki, altanki, zadaszone wiaty. Dzieci mogą biegać na bosaka po miękkiej murawie, zaglądać do domków owadów, kolorowych bażantów oraz wydzielonej woliery dla motyli.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Mrągowo, Mrągowo o każdej porze roku...
Kiedy
20 kwiecień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Jak zadbać o samopoczucie fizyczne i psychiczne?
Wrocław
20 kwiecień, 2021
Rusza akcja Korona Gór Dolnego ŚląskaOstatni rok był przełomowy dla większości z nas. COVID-19 wpłynął
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
20 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
20 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na

Zobacz również