Mrągowo o każdej porze roku...

Opis

Na Mazurach znajduje się wiele pięknych miast i miasteczek z licznymi zabytkami i atrakcjami. Dziś zapraszamy do Mrągowa, które znane jest z Pikników Country. Dzięki dużej liczbie jezior, ciekawemu ukształtowaniu terenu i zabytkom noclegi w Mrągowie wybiera coraz więcej turystów i to nie tylko w sezonie letnim.

Poniżej podpowiadamy co warto zobaczyć :)

  1. Festiwalowy Amfiteatr - właśnie tu odbywają się mrągowskie festiwale. Obiekt powstał w latach 80. ubiegłego wieku. Przeszedł gruntowaną przebudowę i został oddany do użytku 6 lipca 2012 roku. Zlokalizowany jest malowniczo nad jeziorem Czos na Mazurach. Co ciekawe jest to drugi pod względem wielkości amfiteatr w Mrągowie.

  2. Muzeum Ziemi Mrągowskiej - w placówce zobaczymy pamiątki z przeszłości miasta i okolic z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, etnografii, piśmiennictwa, sztuki współczesnej i ludowej. Możemy zobaczyć tu eksponaty na wystawach stałych oraz czasowych. Ciekawostką jest, że zwiedzając placówkę, można spotkać również ducha Matyldy.

  3. Westernowe Miasteczko Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczka z drugiej połowy XIX w. zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Organizowane są ciekawe imprezy i konkursy.

  4. Ekomarina to miejsce dedykowane całym rodzinom. Znajduje się obok plaży miejskiej nad jeziorem Czos. W skład kompleksu wchodzą: mini przystań żeglarska, ogromny plac zabaw, urządzenia rekreacyjne, a także profesjonalne boiska do piłki plażowej i koszykowej.

  5. Muzeum Sprzętu Wojskowego - prezentowana wystawa obejmuje pojazdy wojskowy, wozy strażackie i radiowozów. Warto wiedzieć, że muzeum czynne jest przez cały rok, organizowane są imprezy motywacyjne dla firm, wynajem pojazdów oraz możliwość przejażdżki ciężkimi platformami.

  6. Tor kartingowy - doskonałe miejsce dla miłośników adrenaliny. Duża pętla, pomiar czasu i wyniki online stanowią świetną atrakcję turystyczną dla osób w każdym wieku.

  7. Park Linowy Lemur - to miejsce przypadnie do gustu osobom lubiącym aktywność. Utworzono tu pięć tras o różnym stopniu trudności, gdzie najdłuższa ma 230 m. Warto wiedzieć, że zróżnicowany system przeszkód między drzewami przeznaczony jest dla małych i dużych, spędzenie czasu w rodzinnym gronie w tym parku będzie świetnym pomysłem.

  8. Wakepark - przyciąga miłośników sportów wodnych, zlokalizowany jest w Mrągowie nad jeziorem Juno. To doskonała alternatywa na zabawę na świeżym powietrzu dla parku wodnego czy aquaparku.

  9. Wieża Mrągowo - jest to punkt widokowy o wysokości 23 metrów ze sklepikiem z pamiątkami i kawiarnią. Na poszczególnych piętrach znajdują się wystawy tematyczne prezentujące historię wieży Bismarcka w Mrągowie. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta z otaczającymi lasami i jeziorami.

  10. Ogrody z Pasją znajdziemy w pod mrągowskiej miejscowości Marcinkowo. Jest tu wiele miejsc do odpoczynku: ławeczki, altanki, zadaszone wiaty. Dzieci mogą biegać na bosaka po miękkiej murawie, zaglądać do domków owadów, kolorowych bażantów oraz wydzielonej woliery dla motyli.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Mrągowo, Mrągowo o każdej porze roku...
Kiedy
19 kwiecień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
19 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
19 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na
Jakie urlopy planują Polacy?
Władysławowo
19 kwiecień, 2021
Mimo trudnej sytuacji, wciąż snujemy wakacyjne plany. Wysyłamy zapytania do obiektów turystycznych, nawet dokonujemy wstępnej

Zobacz również