Ponad 50% Polaków spędzi urlop w kraju

Opis

Turyści już teraz zaczynają planować letni wypoczynek. Codziennie pojawiają się nowe zapytania i rezerwacje. A gdzie Polacy spędzą wakacje? Zdecydowana większość w Polsce! Zazwyczaj już na początku roku wielu z nas planuje swój urlop. Niestety obecna sytuacja sprawia, że wszystko przesuwa się w czasie. Niektórzy zwlekają z dokonywaniem rezerwacji, jednak ci turyści, którzy są zdecydowani na konkretną miejscowość i termin, czasem nawet na konkretny obiekt noclegowy ? wysyłają zapytania i rezerwują. Co ciekawe aż 42% Polaków planuje wyjechać na 7-10 dni. Na dłuższej niż 10 dni wyjedzie 32%, natomiast tylko 11% planuje wypoczynek dłuższy niż 2 tygodnie.
Zapytań i rezerwacji na wakacje 2021 wciąż przybywa. Turyści są nadal ostrożni, jednak zdają sobie sprawę z tego, że z tygodnia na tydzień obiektów noclegowych wolnych w szczycie sezonu letniego będzie coraz mniej. Dlatego mimo tej niepewności ciągle pojawiają się nowe zapytania o dostępność i rezerwacje. Turyści najczęściej wybierają domki, apartamenty, pokoje i kwatery.
Popularnym kierunkiem na wakacje jest jak zwykle Pomorze zarówno Wschodnie jak i Zachodnie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się: Władysławowo, Rewal, Ustronie Morskie, Pobierowo, Jastarnia czy Łeba.
Wśród najchętniej wybieranych miejscowości górskich znalazły się oczywiście Zakopane, Karpacz czy Polańczyk. Tradycyjnie już te dwa kierunki będą oblegane w czasie wakacji.
Zachęcamy także do podróży na Roztocze, Podlasie czy w Góry Stołowe.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Władysławowo, Ponad 50% Polaków spędzi urlop w kraju
Kiedy
20 kwiecień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Jak zadbać o samopoczucie fizyczne i psychiczne?
Wrocław
20 kwiecień, 2021
Rusza akcja Korona Gór Dolnego ŚląskaOstatni rok był przełomowy dla większości z nas. COVID-19 wpłynął
MAJÓWKA Z LOCKDOWNEM. CORAZ GORSZE NASTROJE W BRANŻY
Kielce
20 kwiecień, 2021
Decyzja o przedłużeniu obostrzeń na majówkę, choć spodziewana, znacznie pogorszyła nastroje w polskiej branży turystycznej. Zdecydowana
Covidowe rozrywki Polaków
Polanica-Zdrój
20 kwiecień, 2021
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w Polsce w pandemicznej rzeczywistości. Jak ona wpłynęła na

Zobacz również