Ponad 50% Polaków spędzi urlop w kraju

Opis

Turyści już teraz zaczynają planować letni wypoczynek. Codziennie pojawiają się nowe zapytania i rezerwacje. A gdzie Polacy spędzą wakacje? Zdecydowana większość w Polsce! Zazwyczaj już na początku roku wielu z nas planuje swój urlop. Niestety obecna sytuacja sprawia, że wszystko przesuwa się w czasie. Niektórzy zwlekają z dokonywaniem rezerwacji, jednak ci turyści, którzy są zdecydowani na konkretną miejscowość i termin, czasem nawet na konkretny obiekt noclegowy ? wysyłają zapytania i rezerwują. Co ciekawe aż 42% Polaków planuje wyjechać na 7-10 dni. Na dłuższej niż 10 dni wyjedzie 32%, natomiast tylko 11% planuje wypoczynek dłuższy niż 2 tygodnie.
Zapytań i rezerwacji na wakacje 2021 wciąż przybywa. Turyści są nadal ostrożni, jednak zdają sobie sprawę z tego, że z tygodnia na tydzień obiektów noclegowych wolnych w szczycie sezonu letniego będzie coraz mniej. Dlatego mimo tej niepewności ciągle pojawiają się nowe zapytania o dostępność i rezerwacje. Turyści najczęściej wybierają domki, apartamenty, pokoje i kwatery.
Popularnym kierunkiem na wakacje jest jak zwykle Pomorze zarówno Wschodnie jak i Zachodnie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się: Władysławowo, Rewal, Ustronie Morskie, Pobierowo, Jastarnia czy Łeba.
Wśród najchętniej wybieranych miejscowości górskich znalazły się oczywiście Zakopane, Karpacz czy Polańczyk. Tradycyjnie już te dwa kierunki będą oblegane w czasie wakacji.
Zachęcamy także do podróży na Roztocze, Podlasie czy w Góry Stołowe.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Władysławowo, Ponad 50% Polaków spędzi urlop w kraju
Kiedy
31 lipiec, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym
Wilkasy
31 lipiec, 2021
W minioną niedzielę w amfiteatrze w Wilkasach odbyła się wyjątkowa impreza, która przyciągnęła wielu pływaków
Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ
Zagnańsk
31 lipiec, 2021
Starosta kielecki Mirosław Gębski zaprasza na trzeci Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ po pięknych
Trwa Jarmark Dominikański w Gdańsku
Gdańsk
31 lipiec, 2021
Wszystkich, którzy odwiedzają Trójmiasto zapraszamy do Gdańska! Właśnie tu odbywa się już 761 Jarmark św.

Zobacz również