Spotkanie partnerskie w ramach projektu MUZEA OTWARTE

Opis

W ub. piątek, 23 kwietnia odbyło się spotkanie partnerskich instytucji w ramach polsko-słowackiego projektu Muzea Otwarte- rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko ? słowackiego". Podczas spotkania poszczególni partnerzy zaprezentowali wybrane produkty, które powstały w trakcie projektu, a przede wszystkim te działania, które mają na celu przybliżenie oferty kulturalnej osobom z niepełnosprawnościami. Po dwóch latach realizacji projektu powstały ogrody edukacyjne, ścieżki przyrodnicze, tyflografiki, wystawy, audioprzewodniki. Wyremontowano istniejące budynki i dostosowano je do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszystkie te działania maja na celu poprawę dostępności oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz specjalnymi potrzebami, do których należą m. in. rodzice i opiekunowie z dziećmi, niewidomi i słabo widzący, niesłyszący i słabo słyszący, osoby z autyzmem oraz ADHD.

Podczas spotkania odbyła się prelekcja Krzysztofa Wostala z Fundacji Transgresja . Prelekcja dotyczyła tematyki związanej m.in. z dostępnością oferty kulturalnej oraz potrzebach osób niepełnosprawnych. W spotkaniu udział wzięło ok, 20 instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Więcej o samym projekcie i spotkaniu z dnia 23.04.2021r. na stronie www.muzeaotwarte.pl 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Gorlice,
Kiedy
27 lipiec, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Wakacyjne wędrówki po Karpaczu
Karpacz
27 lipiec, 2021
Od 16 lipca aż do 24 sierpnia odbywają się bezpłatne wycieczki po Karpaczu z przewodnikiem.
Artyści Zakopiańscy 2021
Zakopane
30 lipiec, 2021
Z wielką przyjemnością zapraszamy do obejrzenia wystawy Artyści Zakopiańscy 2021. To już czwarta edycja autorskiego
Family Bike Park Zieleniec
Duszniki-Zdrój
27 lipiec, 2021
Family Bike Park Zieleniec to bez wątpienia jedyna taka atrakcja w tej części Ziemi Kłodzkiej.

Zobacz również