Jak planujemy spędzić majówkę w pandemii?

Opis

Jak planujemy spędzić majówkę w pandemii? Wyniki sondy.
Co trzeci Polak biorący udział w sondzie ?Covidowe rozrywki Polaków" serwisu Prezentmarzeń planuje podczas tegorocznej majówki wypad do innej miejscowości w kraju, 22% będzie ją spędzać w miejscu zamieszkania, a 17% liczy, że wyjedzie na przedłużony weekend za granicę. Mimo pandemii będziemy szukać sposobów na wypoczynek poza domem w nadziei na dobrą pogodę i oderwanie się od pandemicznej rzeczywistości.

Tylko 1% respondentów sondy złożyło deklarację, że nie opuści w majówkę domu. Dla 15% zapytanych Polaków przedłużony weekend będzie okazją, aby odwiedzić rodzinę lub znajomych w innej miejscowości, ale bez noclegu. Z kolei 8% zamierza spędzić majówkę z dala od tłumów, na przykład na łonie natury, spacerując po lesie lub parku.

Pandemia wpłynęła znacząco na spędzanie czasu w miejscu zamieszkania. Zdaniem 34% respondentów zaczęliśmy odkrywać nowe, miejskie szlaki turystyczne w plenerze. Według 30% jesteśmy znudzeni miejscem zamieszkania i planujemy wyjazdy. W opinii 27% staliśmy się turystami we własnej miejscowości. Zdaniem 9% respondentów sondy zaczyna nam już brakować pomysłów na spędzanie czasu w miejscu zamieszkania.

W kontekście wciąż utrzymanych obostrzeń na najbliższy długi weekend istnieje ryzyko, że tegoroczna majówka nie będzie należało do bardzo udanych. Polacy jednak już zaczynają myśleć z jakich rozrywek będą chcieli skorzystać po lockdownie w pierwszej kolejności. Jak potwierdziły wyniki sondy serwisu Prezentmarzeń będzie to najczęściej wyjazd do parku rozrywki z rodziną lub przyjaciółmi ? 27% odpowiedzi oraz spróbowanie jakiegoś sportu ekstremalnego ? 24% wskazań, jak na przykład skok na bungee, skok ze spadochronem czy lot paralotnią. Z kolei 20% spośród 522 zapytanych Polaków zdecyduje się na wyjście ze znajomymi do restauracji lub kawiarni. Dla 15% największą przyjemnością będzie wyjazd do spa, dla 8% skorzystanie z rozrywek motoryzacyjnych jak np. jazda off road lub przejażdżka luksusowym samochodem.

Przedłużająca się pandemia spowodowała naturalne zainteresowanie rozrywkami i aktywnościami online, ale także większą tęsknotę za aktywnościami realizowanymi w plenerze. Widzimy rosnące zainteresowanie chęcią przeżycia przygody, doświadczenia emocji związanych z niestandardowymi formami spędzania czasu, jak na przykład sporty ekstremalne. Sport, szczególnie ten z zastrzykiem adrenaliny, jest dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwala na szybką dawkę pozytywnej energii, a tego zdecydowanie nam brakuje od kilkunastu miesięcy. - komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Od rozrywki w pandemii, jak potwierdziły wyniki sondy, oczekujemy przede wszystkim poprawy humoru ? 32% odpowiedzi, relaksu i wyciszenia ? 31% odpowiedzi oraz oderwania przygnębiającej nas rzeczywistości 18% - odpowiedzi.

Pandemia według 41% respondentów mobilizuje nas do ciągłego poszukiwania sobie nowych zajęć i sprawia, że wiele osób potrzebuje mieć poczucie wartościowo spędzanego czasu w lockdownie. Tegoroczna majówka mimo wciąż obowiązujących obostrzeń może być również szansą na wypoczynek w plenerze i aktywności ruchowe.

W materiale prasowym wykorzystano wyniki sondy "Covidowe rozrywki Polaków". Sonda została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 522 respondentów w formie ankiety online w kwietniu 2021.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Międzyzdroje,
Kiedy
27 lipiec, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Wakacyjne wędrówki po Karpaczu
Karpacz
27 lipiec, 2021
Od 16 lipca aż do 24 sierpnia odbywają się bezpłatne wycieczki po Karpaczu z przewodnikiem.
Artyści Zakopiańscy 2021
Zakopane
30 lipiec, 2021
Z wielką przyjemnością zapraszamy do obejrzenia wystawy Artyści Zakopiańscy 2021. To już czwarta edycja autorskiego
Family Bike Park Zieleniec
Duszniki-Zdrój
27 lipiec, 2021
Family Bike Park Zieleniec to bez wątpienia jedyna taka atrakcja w tej części Ziemi Kłodzkiej.

Zobacz również