Długi weekend w czerwcu

Opis

Pierwszy wiosenny długi weekend, który można spędzić poza domem! Turyści chętnie rezerwują wyjazdy w tym terminie, tym bardziej, że jeżeli umiejętnie wykorzystają urlop, mogą znacząco wydłużyć swój wypoczynek! Tegoroczny długi weekend czerwcowy przypada na początku miesiąca. Z wypoczynku korzystamy dzięki uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku będzie miała miejsce w czwartek 3 czerwca. Na kolejny dzień wiele osób już zaplanowało urlop, zyskując w ten sposób przedłużony weekend. Co ciekawe, odwołany długi weekend majowy daje bodziec do planowania wypoczynku w czerwcu.

Najwięcej zapytań i rezerwacji dotyczy terminów pomiędzy 2 a 6 czerwca. 

Góry czy morze? Najlepsze 10 lokalizacji na tegoroczną czerwcówkę.

Obecnie największym zainteresowaniem będą się cieszyć polskie góry. Na pierwszym miejscu, oczywiście bez niespodzianek, jest Zakopane noclegi. Stolica polskich Tatr to zwykle pierwszy wybór turystów, którzy doceniają nie tylko różnorodną bazę noclegową, ale także mnóstwo atrakcji na każdą pogodę! W czerwcu dostępne są już najważniejsze szlaki turystyczne, więc można zaplanować także wędrówkę po górach.

Kolejnym górskim miastem jest Karpacza tuż za nią Szczawnica. Bieszczady też chętnie wybierają turyści a tu jak wiadomo Solina.
Warto zauważyć, że turyści interesują się również takimi lokalizacjami jak: Kudowa-Zdrój, Władysławowo, Szklarska Poręba, Polańczyk, Sopot oraz Krynica Morska.  

Turyści myślą o przedłużeniu weekendu czerwcowego i wielu z nich planuje wyjazd już w piątek 28 maja. Na pewno warto o tym pomyśleć, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że najchętniej wybieranym terminem pobytu jest 2-6 czerwca. W tym czasie widzimy prawdziwy boom na noclegi.
Można więc przyjechać wcześniej, by ominąć największe tłumy, albo wybrać mniej popularną lokalizację. Trzeba bowiem przyznać, że perspektywa dziesięciodniowego długiego weekendu, przy wykorzystaniu tylko 4 dni urlopu, jest bardzo kusząca!

Wybór miejsca noclegowego to jedno, natomiast drugie to cena noclegów. W porównaniu do czerwcowego weekendu 2020, tegoroczna będzie trochę droższa. Ceny noclegów wahają się bowiem od 48 zł do 62 zł.
Za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem zapłacimy średnio około 58 zł, w Karpaczu 57 zł a w Szczawnicy 52 zł. Koszt wypoczynku nad Jeziorem Solińskim - w Solinie oraz Polańczyku - to odpowiednio 53 zł i 51 zł. Podobne ceny znajdziemy w innych miejscowościach położonych na południu kraju. W Kudowie-Zdroju zapłacimy średnio 54 zł, natomiast w szklarskiej porębie 59 zł.
Tańsze noclegi można znaleźć we Władysławowie - 48 zł, ale już ceny w Sopocie (58 zł) i Krynicy Morskiej (62 zł) są wyższe!

Podane wyżej kwoty są uśrednione, a ostateczna cena noclegu na długi weekend w czerwcu zależy między innymi od lokalizacji, kategorii obiektu noclegowego oraz oferowanych udogodnień.  

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Długi weekend w czerwcu
Kiedy
31 lipiec, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym
Wilkasy
31 lipiec, 2021
W minioną niedzielę w amfiteatrze w Wilkasach odbyła się wyjątkowa impreza, która przyciągnęła wielu pływaków
Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ
Zagnańsk
31 lipiec, 2021
Starosta kielecki Mirosław Gębski zaprasza na trzeci Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ po pięknych
Trwa Jarmark Dominikański w Gdańsku
Gdańsk
31 lipiec, 2021
Wszystkich, którzy odwiedzają Trójmiasto zapraszamy do Gdańska! Właśnie tu odbywa się już 761 Jarmark św.

Zobacz również