Międzyzdroje - co warto zobaczyć?

Opis

Międzyzdroje to bardzo popularny kurort nadbałtycki położony na północno - zachodnim krańcu Polski na wyspie Wolin. Miasto ma status uzdrowiska ze względu na leczniczy mikroklimat, solanki i borowiny. Dlatego turyści chętnie tu przyjeżdżają poza sezonem letnim. Wybierając  noclegi  Międzyzdroje czeka na was wiele atrakcji, oto najciejawsze z nich:

1. Aleja Gwiazd powstała w 1996, kiedy podczas Festiwalu Gwiazd pierwsze znane osobistości polskiej sceny kulturalnej odcisnęły swoje dłonie w pamiątkowych płytach. Od tamtego czasu każdego roku kolejne sławy odciskają tu swoją dłoń.

2. Molo w Międzyzdrojach to wyjątkowe miejsce, mierzy 395 metrów i prowadzi do niego charakterystyczne przejście z wieżyczkami. 

3. Bałtycki Park Miniatur przedstawia miniaturę Bałtyku, a wokół niego poustawiane są charakterystyczne budowle ze wszystkich nadbałtyckich krajów, w skali 1:25.

4. Plaże są bardzo szerokie, piękne a piasek jest mięciutki co przyciąga plażowiczów.

5. Oceanarium czynne jest przez cały rok, spotkamy tu ryby z najdalszych zakątków świata.

6. Planetarium gdzie na 7 metrowej kopule wyświetlane są trójwymiarowe obrazy Kosmosu, świetne miejsce na oderwanie się od rzeczywistości.

7. Gabinet Figur Woskowych - znajduje się na przeciw wejścia na molo, poniżej planetariu. Wśród figur, które można tu zobaczyć są: Krystyna Janda, Cezary Pazura, Albert Einstein, Sherk i wiele innych.

8.  Schody na Kawczą Górę, z której podziwiać można Bałtyk.

9. Zagroda Pokazowa Żubrów, znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Tutaj oprócz wielkich żubrów zobaczymy symbol parku jakim jest Bielki, a także jelenie i dziki.

10. Woliński Park Narodowy, który chroni tutejszą unikatową przyrodę Wyspy Wolin. Na terenie parku znajduje się wspomniana Zagroda Żubrów, Muzeum Przyrodnicze, a także sporo punktów widokowych. 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Międzyzdroje, Międzyzdroje - co warto zobaczyć?
Kiedy
05 sierpień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Redyk w Jaworkach
Jaworki-Homole
05 sierpień, 2021
Już w najbliższy weekend tj. 7 sierpnia zapraszamy Jaworek pod scenę plenerową. O godzinie 15 rozpocznie
Żagle 2021
Szczecin
05 sierpień, 2021
W miniony weekend w szczecińskim porcie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które długo zostanie w pamięci
Festiwal Latawców Sopot 2021
Sopot
05 sierpień, 2021
Festiwal wystartował 30 lipca i zakończy się 1 sierpnia na plaży przy molo (wejście 23).

Zobacz również