X LATO W FILHARMONII

Opis

Przed najważniejszym konkursem pianistycznym świata ? najpierw na naszej estradzie zaprezentuje się kandydat do październikowych zmagań o najwyższe trofea. To będzie niezwykły wieczór z muzyką Chopina.

ADAM KAŁDUŃSKI - pochodzi z Gdańska. Obecnie kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Katarzyny Popowej - Zydroń, a w latach 2016?2019 uczył się również w klasie Jerzego Sulikowskiego.

Jest zwycięzcą 2. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Pekinie (2019). Na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2018) zdobył II nagrodę, a także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów Ignacego Jana Paderewskiego. Ponadto jest laureatem: XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie-Żychlinie (2019), Estrady Młodych, 53. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2019), XI Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam w Bydgoszczy (2017), XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2014) i innych. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów.

Pianista występuje solo i kameralnie. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina, wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Miasta Gdańska, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, zaś Stypendium Rektora dla najlepszych studentów otrzymywał czterokrotnie.

Bilety w cenie 20 zł. Bilety online w cenie 22 zł.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kielce, X LATO W FILHARMONII
Kiedy
05 sierpień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Redyk w Jaworkach
Jaworki-Homole
05 sierpień, 2021
Już w najbliższy weekend tj. 7 sierpnia zapraszamy Jaworek pod scenę plenerową. O godzinie 15 rozpocznie
Żagle 2021
Szczecin
05 sierpień, 2021
W miniony weekend w szczecińskim porcie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które długo zostanie w pamięci
Festiwal Latawców Sopot 2021
Sopot
05 sierpień, 2021
Festiwal wystartował 30 lipca i zakończy się 1 sierpnia na plaży przy molo (wejście 23).

Zobacz również