XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym

Opis

W minioną niedzielę w amfiteatrze w Wilkasach odbyła się wyjątkowa impreza, która przyciągnęła wielu pływaków oraz kibicującym im turystów. 

Właśnie tu odbył się maraton pływacki, w którym wyróznili się młodzi pływacy - Piotr Woźniak  reprezentujący klub MPT Kormoran z Olsztyna. Mimo nie najłatwiejszych warunków pobił rekord imprezy przepływając trasę 2.950 metrów w rewelacyjnym czasie 36:18.02 oraz Maciej Nieczyporuk z Siedlec, zwycięzca na trasie 1.500 metrów.

Po dekoracji najlepszych uhonorowanych oryginalnymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi odbył się widowiskowy turniej siatkówki plażowej z udziałem czterech drużyn, a na deser na publiczność czekały koncerty zespołu Kuba Kokocha Band oraz jednej z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop Gosi Andrzejewicz. Dzięki współwłaścicielowi pobliskiej Tawerny Dezeta Tomaszowi Juszkiewiczowi piosenkarka przed występem podziwiała uroki Niegocina pokonując je skuterem wodnym z instruktorem.

W części rekreacyjnej imprezy przeprowadzono pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy, turniej siatkówki plażowej i minitrening siatkarski dla zainteresowanych. Nie zabraknie konkursów dla publiczności z nagrodą główną w postaci lotu motolotnią nad mazurskimi jeziorami oraz jednodniową wycieczką do Wilna.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Wilkasy,
Kiedy
22 wrzesień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Targi Tour Salon w Poznaniu ? wspólna akcja 4 miast
Poznań
22 wrzesień, 2021
W dniach 24-26 września 2021 w Poznaniu odbywają się jedne z najważniejszych targów turystycznych w
Jak Polacy spędzili tegoroczne, letnie urlopy?
Kowary
22 wrzesień, 2021
Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce
Świętujemy 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy
Szczawnica
25 wrzesień, 2021
Z tej okazji Polskie Koleje Linowe już 25-26 września zapraszają do Szczawnicy na weekend pełen

Zobacz również