XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym

Opis

W minioną niedzielę w amfiteatrze w Wilkasach odbyła się wyjątkowa impreza, która przyciągnęła wielu pływaków oraz kibicującym im turystów. 

Właśnie tu odbył się maraton pływacki, w którym wyróznili się młodzi pływacy - Piotr Woźniak  reprezentujący klub MPT Kormoran z Olsztyna. Mimo nie najłatwiejszych warunków pobił rekord imprezy przepływając trasę 2.950 metrów w rewelacyjnym czasie 36:18.02 oraz Maciej Nieczyporuk z Siedlec, zwycięzca na trasie 1.500 metrów.

Po dekoracji najlepszych uhonorowanych oryginalnymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi odbył się widowiskowy turniej siatkówki plażowej z udziałem czterech drużyn, a na deser na publiczność czekały koncerty zespołu Kuba Kokocha Band oraz jednej z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop Gosi Andrzejewicz. Dzięki współwłaścicielowi pobliskiej Tawerny Dezeta Tomaszowi Juszkiewiczowi piosenkarka przed występem podziwiała uroki Niegocina pokonując je skuterem wodnym z instruktorem.

W części rekreacyjnej imprezy przeprowadzono pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy, turniej siatkówki plażowej i minitrening siatkarski dla zainteresowanych. Nie zabraknie konkursów dla publiczności z nagrodą główną w postaci lotu motolotnią nad mazurskimi jeziorami oraz jednodniową wycieczką do Wilna.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Wilkasy,
Kiedy
25 styczeń, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Dzień Babci i Dziadka w Chochołowskich Termach!
Chochołów
25 styczeń, 2022
Szukasz pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka?Chochołowskie SPA przygotowało wyjątkowe pakiety, które na pewno
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!
Kielce
19 marzec, 2022
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!Włóż wygodne buty, spakuj plecak, zabierz mapę, nie zapomnij o
Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy
Zakopane
25 styczeń, 2022
Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch - trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla

Zobacz również