XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym

XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym w miejscowości Wilkasy

Opis

W minioną niedzielę w amfiteatrze w Wilkasach odbyła się wyjątkowa impreza, która przyciągnęła wielu pływaków oraz kibicującym im turystów. 

Właśnie tu odbył się maraton pływacki, w którym wyróznili się młodzi pływacy - Piotr Woźniak  reprezentujący klub MPT Kormoran z Olsztyna. Mimo nie najłatwiejszych warunków pobił rekord imprezy przepływając trasę 2.950 metrów w rewelacyjnym czasie 36:18.02 oraz Maciej Nieczyporuk z Siedlec, zwycięzca na trasie 1.500 metrów.

Po dekoracji najlepszych uhonorowanych oryginalnymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi odbył się widowiskowy turniej siatkówki plażowej z udziałem czterech drużyn, a na deser na publiczność czekały koncerty zespołu Kuba Kokocha Band oraz jednej z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop Gosi Andrzejewicz. Dzięki współwłaścicielowi pobliskiej Tawerny Dezeta Tomaszowi Juszkiewiczowi piosenkarka przed występem podziwiała uroki Niegocina pokonując je skuterem wodnym z instruktorem.

W części rekreacyjnej imprezy przeprowadzono pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy, turniej siatkówki plażowej i minitrening siatkarski dla zainteresowanych. Nie zabraknie konkursów dla publiczności z nagrodą główną w postaci lotu motolotnią nad mazurskimi jeziorami oraz jednodniową wycieczką do Wilna.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Wilkasy,
Kiedy
17 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Okręt "BŁYSKAWICA" w Gdyni historia, ciekawostki...
Gdynia
17 sierpień, 2022
ORP "Błyskawica" historia, ciekawostki, informacje...Historia Polskiej Marynarki jest krótka, ale ciekawa. Przykładem na to jest
Wrocław historia, ciekawostki, atrakcje...
Wrocław
16 sierpień, 2022
Wrocław jest jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone ono jest w Europie
Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku
Ełk
17 sierpień, 2022
W dniach 12-14 sierpnia w Ełku będzie miało miejsce niezwykle widokowe wydarzenie. Mianowicie kolorowe balony