II Ogólnopolskie Regaty Kajakowe "na tafli Bieszczadzkiego Morza"

II Ogólnopolskie Regaty Kajakowe "na tafli Bieszczadzkiego Morza" w miejscowości Polańczyk

Opis

Planując noclegi w Polańczyku w najbliższy weekend, warto wiedzieć, że odbędzie się tam druga edycja regat kajakowtch. Fundacja Kajakowa Tołhaj-GDK serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Regaty Kajakowe na tafli Bieszczadzkiego Morza EkoMarina 2021 oraz Pokazy Ratownictwa Wodnego "Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie"

Są to już drugie regaty Kajakowe organizowane na Jeziorze Solińskim, ale w tym roku podnieśliśmy rangę tego wydarzenia ponieważ impreza została wpisana do kalendarza Polskiego Związku Kajakowego!

Będąc w Bieszczadach nie sposób nie przejeżdżać obok tego jeziora! To wspaniałe malownicze miejsce robi niesamowite wrażenie na Wszystkich turystach!

Po raz kolejny dzięki współpracy Naszych Organizatorów i Współorganizatorów: Polskiego Związku Kajakowego , Gminy Solina, GOKSiT w Solinie, Przystań EkoMarina, SKALNY Hotel Restauracja Spa i Fundację Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne mamy możliwość kontynuowania Regat Kajakowych w tak urokliwym miejscu! Oraz wpisać je w harmonogram imprez cyklicznych tego regionu!

Podczas Regat będą przeprowadzane Pokazy Ratownictwa Wodnego Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie"!

Będą przeprowadzane symulacje sytuacji zagrożenia, które dotyczą obszarów zbiorników wodnych. Ratownicy przedstawią techniki stosowane podczas akcji ratunkowych z użyciem podręcznego sprzętu i jednostek pływających. Dodatkowo dla wszystkich obserwujących pokazy, a w szczególności dzieci zostaną wygłoszone pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dla najmłodszych przewidziane są konkurencje i zawody z nagrodami i dyplomami organizowane przez Fundację Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne, Komendę Powiatową Policji w Lesku oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe.

Rejs kajakowy:

 dla osób które z przyczyn niezależnych nie mogą wystartować w rywalizacji ale chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu organizatorzy przygotowali w programie atrakcję turystyczną pod tyt. ?Rodzinny Kajakowy rejs po Bieszczadzkim Morzu?. Będzie ona polegała na tym że uczestnicy wraz ze sprzętem (kajak, wiosło, kapok) zostają przewiezieni na inne oddalone miejsce startu, a stamtąd wedle uznania kierują się na zwiedzanie Jeziora Solińskiego. Uczestnicy w ramach wpisowego mogą korzystać ze sprzętu do momentu zamknięcia przystani. Do tej godziny też należy zwrócić powierzony sprzęt w całości. Do dyspozycji będzie mapka nawigacyjna. Osoby biorą udział w rejsie na własną odpowiedzialność.

Zapraszam na stronę noclegi nad Soliną

Termin i miejsce wydarzenia:

Regaty oraz Pokazy Ratownictwa Wodnego odbędą się w dniu 21 sierpnia 2021 r. (sobota) na Jeziorze Solińskim przy Cyplu Polańczyk przystań EkoMarina

Komandor - Ewa Głowa

V-ce Komandor - Mariusz Sikora

Sędzia Główny - Dawid Marek

Obsługa biura - Dominika Guzy, Paulina Bloch

Obsługa sprzętowa - Arkadiusz Pałys,

Komentator - Andrzej Zemlak

Pokazy Ratownictwa Wodnego - Bartłomiej Turopolski

Zabezpieczenie REGAT - Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne, Policja

Klasyfikacja Regat:

Osady dzielą się na następujące 6 kategorie:

 T2- R (Kajak dwuosobowy - RODZINA ? DZIECKO POD OPIEKĄ OSOBY DOROSŁEJ)

 T2- MIX (Kajak dwuosobowy ? KOBIETA I MĘŻCZYZNA)

 T2- K (Kajak dwuosobowy ? KOBIET)

 T2-M (Kajak dwuosobowy ? MĘŻCZYZN)

 T1-K (Kajak jednoosobowy WŁASNY ? KOBIET)

 T1-M (Kajak jednoosobowy WŁASNY ? MĘŻCZYZN)


Rywalizacja:

 start i meta w zawodach znajdują się w oznakowanym przez Organizatora miejscu - tym samym dla wszystkich kategorii,

 warunkiem klasyfikacji jest zaliczenie wyznaczonej trasy,

 zwycięzcy za miejsca I, II, III otrzymają puchary, medale i dyplomy, nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymają medale pamiątkowe,

Sprzęt:

 zawody oraz rejs odbywają się na dwuosobowych kajakach turystycznych które zapewnia organizator, oraz na WŁASNYCH kajakach jednoosobowych

Trasa Regat:

Regaty odbędą się na Jeziorze Solińskim w Przystani EkoMarina przy Cyplu Polańczyk. Rywalizacja sportowa z pomiarem czasu w poszczególnych kategoriach odbędzie się na odcinkach:

T2- Rodzina: 3 km

T2-MIX, T2-K, T2-M, T1-K, T1-M: 8 km

Start i Meta dla wszystkich kategorii znajduje się w tym samym miejscu przy Przystani EkoMarina w Polańczyku.

Trasa dla kategorii T2-RODZINA ? 3 km:

 Start z przystani EkoMarina do Wyspy okresowej, opływając ją od lewej strony dookoła wracamy z powrotem do przystani na linię mety

Trasa dla kategorii T2-MIX, T2-K, T2-M, T1-K, T1-M ? 8 km :

 Start z przystani EkoMarina do Wyspy okresowej, następnie opływamy ją od lewej strony po czym kierujemy się wyznaczoną trasą przez bojki do Wyspy Małej (Zajęczej) opływając ją dookoła od lewej strony powracamy trasą wyznaczoną przez bojki na linię mety znajdującą się przy przystani EkoMarina. 

źródło http://www.tolhaj-gdk.pl/

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Polańczyk, II Ogólnopolskie Regaty Kajakowe "na tafli Bieszczadzkiego Morza"
Kiedy
17 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Okręt "BŁYSKAWICA" w Gdyni historia, ciekawostki...
Gdynia
17 sierpień, 2022
ORP "Błyskawica" historia, ciekawostki, informacje...Historia Polskiej Marynarki jest krótka, ale ciekawa. Przykładem na to jest
Wrocław historia, ciekawostki, atrakcje...
Wrocław
16 sierpień, 2022
Wrocław jest jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone ono jest w Europie
Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku
Ełk
17 sierpień, 2022
W dniach 12-14 sierpnia w Ełku będzie miało miejsce niezwykle widokowe wydarzenie. Mianowicie kolorowe balony