City Break po polsku

Opis

Pandemia sprzyja krajowej rozrywce i zmieniła ruch turystyczny. Dużą popularnością cieszą się wyjazdy w formule weekendowej. W tym roku dla co trzeciego Polaka na wakacyjnym wypoczynku liczy się dobra zabawa i aktywne spędzanie czasu. Głównym kryterium wyboru miejsca jest dostępność ciekawych atrakcji i rozrywek.

Pandemia i izolacja dała się nam we znaki na tyle, że na urlop chętnie wyjeżdżamy z bliskimi. Najczęściej wyjeżdżamy z rodziną ? 35% odpowiedzi, z partnerem lub partnerką ? 29% odpowiedzi lub z przyjaciółmi i znajomymi ? 29% odpowiedzi.

Najchętniej wybieranym kierunkiem w turystyce krajowej jest morze, jak potwierdzają odpowiedzi 38% ankietowanych. W góry zamierza się wybrać 20% zapytanych Polaków, na Mazury 17%.

Dorośli w okresie letnich urlopów stawiają na sporty wodne, co trzeci respondent badania ?Zwyczaje urlopowe Polaków ? lato 2021? serwisu Prezentmarzeń chce z nich aktywnie korzystać w czasie wakacji. Ponad 50% zapytanych Polaków uważa, że w czasie tegorocznych wakacji po trudnym, pandemicznym, okresie więcej osób będzie chciało skorzystać ze sportów ekstremalnych. Wynika to, według 31% ankietowanych, z faktu, że jesteśmy spragnieni mocnych wrażeń. Zdaniem 28% kieruje nami potrzeba odreagowania pasywnej rozrywki z ostatnich miesięcy.

Polacy podczas letnich urlopów starają się spędzać czas wolny coraz aktywniej, a sport - szczególnie ten z zastrzykiem adrenaliny - jest dobrą odskocznią od codziennej rutyny i dawką pozytywnej energii. To również dobry sposób na odreagowanie stresu związanego z pandemią oraz czasu, który musieliśmy spędzić w domu. Nawet jeśli spędzamy wypoczynek w kraju, to szukamy w miejscu pobytu ciekawych i oryginalnych rozrywek, jak na przykład flyboard. Letnie miesiące sprzyjają aktywności i sprawiają, że jesteśmy bardziej otwarci na nowe atrakcje i chętniej korzystamy także ze sportów ekstremalnych. ? mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Wśród poszukiwanych dla dzieci wakacyjnych rozrywek dominują: parki rozrywki na przykład park linowy, gokarty, paintball ? 33% wskazań. Na drugim miejscu są sporty wodne, na przykład windsurfing czy kajaki ? 22% odpowiedzi. Część rodziców stawia także na edukacyjne formy spędzania czasu, wśród których pojawia się nauka jazdy konnej czy nauka wspinaczki ściankowej ? 17% wskazań. 15% rodziców wybiera kreatywne atrakcje w postaci różnych warsztatów. Tylko 13% rodziców poszukuje dla swoich pociech rozrywek wyciszających.

Weekendowy wyjazd to doskonała okazja na krótki urlop, aby zregenerować siły, a także alternatywna opcja dla osób, które nie mają czasu na dłuższy wypoczynek. Dzięki takim wyjazdom można odrywać się od zawodowych obowiązków i codziennej rutyny, ale przede wszystkim poczuć klimat i skorzystać z atrakcji oraz rozrywek oferowanych przez polskie miasta. Najczęściej na tego typu wyjazdach szukamy rozrywek związanych z aktywnością ruchową, a nawet sportami ekstremalnymi, niestandardowych, które nas zaskoczą oraz dostarczających ciekawej rozrywki np. terenowe gry miejskie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy dostarczające relaksu np. pobyt w hotelu ze strefą SPA oraz dostarczające doznań kulinarnych.

*Badanie sondażowe ?Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021? zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 976 respondentów w formie ankiety online w czerwcu 2021.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Sarbinowo,
Kiedy
20 styczeń, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!
Kielce
19 marzec, 2022
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!Włóż wygodne buty, spakuj plecak, zabierz mapę, nie zapomnij o
Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy
Zakopane
20 styczeń, 2022
Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch - trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla
PTTK Kielce Kalendarz Imprez
Kielce
20 styczeń, 2022
Długo zastanawialiśmy się co możemy Wam zaproponować w przyszłym roku. Wiemy, że lubicie ruch na

Zobacz również