Świnoujście dla aktywnych

Świnoujście dla aktywnych w miejscowości Świnoujście

Opis

Świnoujście jest pięknym najdalej wysuniętym na północny zachód miastem w Polsce, położonym na 44 wyspach. Tu można aktywnie spędzić swój wolny czas, z uwagi na niezwykłe położenie geograficzne i zróżnicowane formy terenu, oferuje doskonałe warunki dla całego wachlarza rodzajów turystyki, sportu i rekreacji. Przede wszystkim morskie wody Zatoki Pomorskiej, śródlądowy akwen Zalewu Szczecińskiego, rozlewiska Starej Świny otoczone lasami, jeziorka, wysepki, plaże, płaskie leśne dukty, wysokie morenowe wzniesienia to zaledwie połowa miejsc które sprzyjają i zachęcają do aktywności. 

Rowerem:
W lewobrzeżnej części miasta, ograniczonej terytorialnie przez Świnę i granicę państwową, znajduje się obecnie ponad dwadzieścia kilometrów ścieżek rowerowych, które łączą najważniejsze punkty kurortu ? śródmieście, port, dzielnicę nadmorską i przejścia graniczne z niemieckimi miejscowościami Ahlbeck i Garz, poza tym warto wiedzieć że w administracyjnych granicach Świnoujścia mieści się przeszło sto kilometrów szlaków rowerowych, czytelnie oznakowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami. Są także wypożyczalnie rowerów.
CZERWONY SZLAK ROWEROWY ?ŚWIDNY LAS? ? ok. 28 km w obie strony
ŻÓŁTY SZLAK ROWEROWY ?DOOKOŁA WYSPY KARSIBÓR?
MIĘDZYNARODOWY NADMORSKI SZLAK ROWEROWY ?R-10?
NIEBIESKI SZLAK ROWEROWY ?DOOKOŁA ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO?
SZLAK ROWEROWY ?FEININGERA? - ok. 50 km, w granicach Świnoujścia ok.12 km

Kajakiem:
Płynąc kajakiem wzdłuż brzegów Wydrzej Kępy, okrążając Koński Smug i Wielki Krzek trudno wprost uwierzyć, że nie znajdujemy się na jednym z polskich pojezierzy, tylko zaledwie kilka kilometrów od Bałtyku. Dostępne trasy mają swój początek w karsiborskim ośrodku wypoczynkowym ?Marina?, gdzie wypożyczyć można sprzęt wodny. Krótszy, 30-kilometrowy szlak prowadzi wśród malowniczych wysepek delty Świny. Można także
skorzystać z wypożyczalni kajaków. Wyodrębniamy tu 2 szlaki:
SZLAK KAJAKOWY ,,44" - ok. 30 km         
SZLAK KAJAKOWY WZDŁUŻ BRZEGÓW WYSPY WOLIN - ok. 60 km

Kitesurfing oraz Skimboarding
Świnoujście dysponuje doskonałymi warunkami do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i skimboardu. Najlepsze warunki panują przy wiatrach północnych, północno-wschodnich i północno-zachodnich. Przy wiatrach południowych warto wybrać się nad Zalew Szczeciński. Stosunkowo płytki akwen i szeroka świnoujska plaża, polecane są przez instruktorów jako najbezpieczniejsze miejsce do nauki kitesurfingu i skimboaqrdu. 

Nordic Walking i Jogging
 Najbardziej naturalnym miejscem do uprawiania nordic walkingu jest plaża - szeroka, ciągnąca się kilometrami po polskiej i niemieckiej części wyspy Uznam. Poza tym rozległy Park Zdrojowy położony pomiędzy Dzielnicą Nadmorską a centrum miasta zachęca do spacerów również w czasie wietrznej pogody. Tereny leśne łączące się z lasami po niemieckiej stronie wyspy Uznam to kolejne miejsce na uprawianie tej formy sportu. Warto dodać, że dwie trasy biegowo ?spacerowe wytyczone zostały w lesie przy ul. Moniuszki. Korzystać z nich mogą również nordic walkerzy.


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Świnoujście,
Kiedy
16 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Wrocław historia, ciekawostki, atrakcje...
Wrocław
16 sierpień, 2022
Wrocław jest jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone ono jest w Europie
Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku
Ełk
16 sierpień, 2022
W dniach 12-14 sierpnia w Ełku będzie miało miejsce niezwykle widokowe wydarzenie. Mianowicie kolorowe balony
Sanok atrakcje, historia, ciekawe informacje...
Sanok
16 sierpień, 2022
Miasto Sanok, jest miastem powiatowym w Polsce, mieszczącym się w województwie podkarpackim. Położone ono jest w