Rowerem po Kudowie Zdrój

Opis

Kudowa Zdrój jest pięknym miastem położonym na Dolnym Śląsku, ulokowanym w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego.  Położenie Kudowy na południowych stokach gór powoduje, że panują tu doskonałe warunki do uprawiania turystyki piesze i rowerowej. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają spory wybór rowerowych szlaków turystycznych, o to kilka z nich:

LOKALNE TRASY ROWEROWE
Pętla Polsko ? Czeska Mała ? Niezaawansowana
Pętla wiodąca ścieżkami wzdłuż granicy Polsko ? Czeskiej, niewielkie przewyższenia, idealna na niedzielny, rowerowy wypad z rodziną.
Pętla Polsko ? Czeska Średnio Zaawansowana

Coś dla nieco bardziej doświadczonych miłośników kręcenia. Długi, asfaltowy podjazd pod Pstrążną, krótki łącznik szutrowy przy przejściu granicznym i kilka ciewaych atrakcji mijanych po drodze: Kaplica Czaszek w Czermnej oraz Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstążnej.

Polsko ? Czeska Pętla Duża Zaawansowana
Kolarska autostrada, położona w samym środku Parku Narodowego Gór Stołowych. Najpierw od Kudowy niecałe 8 km podjazdu, równiutkim jak stół asfaltem, w gęstym lesie (trasa idealna na gorące dni), krótki łącznik, lekko mówiąc, z nieciekawą nawierzchnią (ok. 2 km), potem genialny zjazd do Ostrej Góry z równie genialnie przebijającymi się przez las widokami. Po czeskiej stronie więcej po płaskim, ścieżki rowerowe oraz drogi o małym natężeniu ruchu. Warto objechać w obie strony.

SINGLETRACK GLACENSIS KUDOWA

Dojazd do Sinletrack Glacensis Kudowa ? Pętla Zielona, Czarna, Niebieska
Trasa dojazdu do Kudowskich Single Tracków, należy zachować szczególną ostrożność przy przekraczaniu Drogi Krajowej Nr 8.
Dojazd do Sinletrack Glacensis Kudowa ? Pętla Czerwona
Singletrack Glacensis ?Źródełko? ? Pętla Zielona
Umożliwia spróbowanie tras MTB osobom rozpoczynającym swoją przygodę z tego rodzaju rowerami. Proste, ale urozmaicone podjazdy i zjazdy wijące się brzozowickimi lasami oferują początkującym mnóstwo radości ze szczyptą adrenaliny. Cała rodzina, wyposażona w kaski, może cieszyć się ładnym dniem, korzystając z uroków kudowskiej przyrody.
Singletrack Glacensis ?Widoczek? ? Pętla Czerwona
Singletrack ?Widoczek? to czysty ?flow?. Wyprofilowane bandy, liczne muldy, skocznie typu ?stolik?, elementy pumptrackowe ? wszystko to daje użytkownikom 100% satysfakcji. Trasa nie jest zbyt trudna, użytkownik nisko- lub średniozaawansowany skorzysta z niej przy zachowaniu odpowiedniej szybkości jazdy. A warto, widoki na trasie zapierają dech, zarówno te czeskie, ukazujące m.in. przygraniczne miasto Nachod, widocznego w oddali brata bliźniaka Szczelińca ? szczyt Ostasz, jak i polskie ? Kudowa, Błędne Skały czy piętrzący się w oddali masyw Karkonoszy ze Śnieżką na czele.
Singletrack Glacensis ?Za Rzeką? ? Pętla Niebieska
?Za rzeką? to ścieżka poprowadzona wzdłuż granicy polsko-czeskiej. Na trasie trzeba uważać, pętla ta obfituje w zjazdy i podjazdy, ich trudność nie wystraszą mniej doświadczonego rowerzysty. A widoki? w niejednym miejscu trzeba będzie stanąć, żeby zrobić zdjęcie i zabrać do domu choć część uroku tego miejsca.
Singletrack Glacensis ?Everest? ? Pętla Czarna
Ścieżka ?Everest? Odradzamy ją początkującym rowerzystom. Ci, którzy zamiast hamować, dokręcają na zjazdach, a widząc dropa, zawsze z niego skoczą, poczują się jak Kubuś Puchatek rozpoczynający słoik miodu.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kudowa-Zdrój,
Kiedy
22 wrzesień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Targi Tour Salon w Poznaniu ? wspólna akcja 4 miast
Poznań
22 wrzesień, 2021
W dniach 24-26 września 2021 w Poznaniu odbywają się jedne z najważniejszych targów turystycznych w
Jak Polacy spędzili tegoroczne, letnie urlopy?
Kowary
22 wrzesień, 2021
Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce
Świętujemy 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy
Szczawnica
25 wrzesień, 2021
Z tej okazji Polskie Koleje Linowe już 25-26 września zapraszają do Szczawnicy na weekend pełen

Zobacz również