"Cztery pory roku" - XV Ogólnopolski Plener Ilustratorów w Krasnobrodzie

Opis

W dniach 31 sierpnia ? 6 września 2021 roku odbywa się w Krasnobrodzie XV Ogólnopolski Plener Ilustratorów. Na zaproszenie dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury Marioli Czapli i kuratora Marii Grażyny Szpyry, która od 1984 roku organizuje w Krasnobrodzie plenery dla przedstawicieli tej dziedziny sztuki, przyjechali znani i lubiani ilustratorzy książek dla dzieci, laureaci wielu nagród i wyróżnień, z powodzeniem nawiązujący do sukcesów znanej w świecie ?polskiej szkoły ilustracji?.

Temat pleneru ? Cztery pory roku.
Pory roku mają silny wpływ na człowieka, wyznaczają życie społeczne, zawodowe, jego emocje i samopoczucie. Różnorodność zmieniającej się w ciągu roku przyrody, jak również symbolika pór roku (wiosna ? to młodość, lato ? dojrzałość, jesień ? starość, zima ? śmierć), od zawsze inspirowały artystów, w tym również pisarzy i poetów, m. in.: K. K. Baczyńskiego, J. Czechowicza, S. Grochowiaka, Z. Herberta, K. Iłłakowiczówną, J. Iwaszkiewicza, B. Leśmiana, H. Poświatowską, L. Staffa, J. Tuwima, czy J. Twardowskiego. Każdy z nich postrzega przyrodę inaczej, przez pryzmat własnych przeżyć i doświadczeń, o czym pisze J. Iwaszkiewicz w wierszu ?Ogród zielony w zimie?:W czasie trwania pleneru odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy ilustracji pt. ?Juliusz Słowacki ? między słowem a obrazem?, która powstała na bazie jednej z wcześniejszych edycji pleneru. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu ?Sztuki wizualne?.

Uczestnicy pleneru to: Maria Ekier, Piotr Fąfrowicz, Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Mikołaj Kamler, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Halina Kuźnicka, Bartłomiej Kuźnicki, Jolanta Marcolla, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Małgorzata Sawicka-Worowowicz, Zuzanna Orlińska, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Elżbieta Wasiuczyńska.

Źródło: www.krasnobrod.pl

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Krasnobród,
Kiedy
17 styczeń, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy
Zakopane
17 styczeń, 2022
Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch - trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla
PTTK Kielce Kalendarz Imprez
Kielce
17 styczeń, 2022
Długo zastanawialiśmy się co możemy Wam zaproponować w przyszłym roku. Wiemy, że lubicie ruch na
Ośrodek Rekreacyjny RyterSKI zaprasza do Rytra na zimowe szaleństwo na stoku!
Rytro
17 styczeń, 2022
Ośrodek Rekreacyjny RyterSKI zaprasza do Rytra na zimowe szaleństwo na stoku. U nas każdy znajdzie

Zobacz również