"Cztery pory roku" - XV Ogólnopolski Plener Ilustratorów w Krasnobrodzie

"Cztery pory roku" - XV Ogólnopolski Plener Ilustratorów w Krasnobrodzie w miejscowości Krasnobród

Opis

W dniach 31 sierpnia ? 6 września 2021 roku odbywa się w Krasnobrodzie XV Ogólnopolski Plener Ilustratorów. Na zaproszenie dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury Marioli Czapli i kuratora Marii Grażyny Szpyry, która od 1984 roku organizuje w Krasnobrodzie plenery dla przedstawicieli tej dziedziny sztuki, przyjechali znani i lubiani ilustratorzy książek dla dzieci, laureaci wielu nagród i wyróżnień, z powodzeniem nawiązujący do sukcesów znanej w świecie ?polskiej szkoły ilustracji?.

Temat pleneru ? Cztery pory roku.
Pory roku mają silny wpływ na człowieka, wyznaczają życie społeczne, zawodowe, jego emocje i samopoczucie. Różnorodność zmieniającej się w ciągu roku przyrody, jak również symbolika pór roku (wiosna ? to młodość, lato ? dojrzałość, jesień ? starość, zima ? śmierć), od zawsze inspirowały artystów, w tym również pisarzy i poetów, m. in.: K. K. Baczyńskiego, J. Czechowicza, S. Grochowiaka, Z. Herberta, K. Iłłakowiczówną, J. Iwaszkiewicza, B. Leśmiana, H. Poświatowską, L. Staffa, J. Tuwima, czy J. Twardowskiego. Każdy z nich postrzega przyrodę inaczej, przez pryzmat własnych przeżyć i doświadczeń, o czym pisze J. Iwaszkiewicz w wierszu ?Ogród zielony w zimie?:W czasie trwania pleneru odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy ilustracji pt. ?Juliusz Słowacki ? między słowem a obrazem?, która powstała na bazie jednej z wcześniejszych edycji pleneru. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu ?Sztuki wizualne?.

Uczestnicy pleneru to: Maria Ekier, Piotr Fąfrowicz, Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Mikołaj Kamler, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Halina Kuźnicka, Bartłomiej Kuźnicki, Jolanta Marcolla, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Małgorzata Sawicka-Worowowicz, Zuzanna Orlińska, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Elżbieta Wasiuczyńska.

Źródło: www.krasnobrod.pl

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Krasnobród,
Kiedy
14 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Wrocław historia, ciekawostki, atrakcje...
Wrocław
14 sierpień, 2022
Wrocław jest jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone ono jest w Europie
Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku
Ełk
14 sierpień, 2022
W dniach 12-14 sierpnia w Ełku będzie miało miejsce niezwykle widokowe wydarzenie. Mianowicie kolorowe balony
Sanok atrakcje, historia, ciekawe informacje...
Sanok
14 sierpień, 2022
Miasto Sanok, jest miastem powiatowym w Polsce, mieszczącym się w województwie podkarpackim. Położone ono jest w