"Cztery pory roku" - XV Ogólnopolski Plener Ilustratorów w Krasnobrodzie

Opis

W dniach 31 sierpnia ? 6 września 2021 roku odbywa się w Krasnobrodzie XV Ogólnopolski Plener Ilustratorów. Na zaproszenie dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury Marioli Czapli i kuratora Marii Grażyny Szpyry, która od 1984 roku organizuje w Krasnobrodzie plenery dla przedstawicieli tej dziedziny sztuki, przyjechali znani i lubiani ilustratorzy książek dla dzieci, laureaci wielu nagród i wyróżnień, z powodzeniem nawiązujący do sukcesów znanej w świecie ?polskiej szkoły ilustracji?.

Temat pleneru ? Cztery pory roku.
Pory roku mają silny wpływ na człowieka, wyznaczają życie społeczne, zawodowe, jego emocje i samopoczucie. Różnorodność zmieniającej się w ciągu roku przyrody, jak również symbolika pór roku (wiosna ? to młodość, lato ? dojrzałość, jesień ? starość, zima ? śmierć), od zawsze inspirowały artystów, w tym również pisarzy i poetów, m. in.: K. K. Baczyńskiego, J. Czechowicza, S. Grochowiaka, Z. Herberta, K. Iłłakowiczówną, J. Iwaszkiewicza, B. Leśmiana, H. Poświatowską, L. Staffa, J. Tuwima, czy J. Twardowskiego. Każdy z nich postrzega przyrodę inaczej, przez pryzmat własnych przeżyć i doświadczeń, o czym pisze J. Iwaszkiewicz w wierszu ?Ogród zielony w zimie?:W czasie trwania pleneru odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy ilustracji pt. ?Juliusz Słowacki ? między słowem a obrazem?, która powstała na bazie jednej z wcześniejszych edycji pleneru. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu ?Sztuki wizualne?.

Uczestnicy pleneru to: Maria Ekier, Piotr Fąfrowicz, Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Mikołaj Kamler, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Halina Kuźnicka, Bartłomiej Kuźnicki, Jolanta Marcolla, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Małgorzata Sawicka-Worowowicz, Zuzanna Orlińska, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Elżbieta Wasiuczyńska.

Źródło: www.krasnobrod.pl

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Krasnobród,
Kiedy
22 wrzesień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Targi Tour Salon w Poznaniu ? wspólna akcja 4 miast
Poznań
22 wrzesień, 2021
W dniach 24-26 września 2021 w Poznaniu odbywają się jedne z najważniejszych targów turystycznych w
Jak Polacy spędzili tegoroczne, letnie urlopy?
Kowary
22 wrzesień, 2021
Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce
Świętujemy 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy
Szczawnica
25 wrzesień, 2021
Z tej okazji Polskie Koleje Linowe już 25-26 września zapraszają do Szczawnicy na weekend pełen

Zobacz również