Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza

Opis

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Muzeum Okręgowego w Toruniu, które oferuje ciekawe spotkania i wystawy. 
Dom Mikołaja Kopernika zaprasza na czasową wystawę pn. ?Każdy krok zostawia ślad". Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w dniach 18 września 2021 ? 27 marca 2022r.
19 września odbędzie się spotkanie dla piernikowych smakoszy "Weź garniec pszennej mąki...". To propozycja dla miłośników eksperymentów kulinarnych. Podczas warsztatów w Muzeum Toruńskiego Piernika uczestnicy będą mogli przygotować ciasto według jednego z historycznych przepisów na toruńskie pierniki, a także posłuchać opowieści o dawnych tradycjach piernikarskich, procesie przygotowania ciasta i historii składników takich, jak mąka, miód czy przyprawy korzenne. Muzeum Toruńskiego Piernika, sala warsztatowa.
18 i 19 września, w godzinach 12:00?18:00, zapraszamy do Muzeum Twierdzy Toruń na drugi w tym roku piknik militarny. Pierwszego dnia imprezy, o godzinie 14:00 nastąpi uroczyste przekazanie Muzeum Okręgowemu w Toruniu albumu pamiątkowego 4 Pułku Lotniczego, należącego do Jana Szostaka ? pilota służącego w tej formacji.
Podczas dwudniowego pikniku będzie można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym wystawionym przez toruńskie jednostki, obejrzeć zabytkowe pojazdy z II wojny światowej ? na co dzień eksponaty Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, a także skosztować wojskowego jadła. Poza tym, przez cały czas, nasi muzealni przewodnicy będą do dyspozycji odwiedzających. Oprowadzą po wystawie, pokażą eksponaty i odpowiedzą na wszelkie forteczne pytania. Dzieci i młodzież szkolna urodzona po 2005 roku zwiedzają wystawę za darmo (konieczny dokument potwierdzający rok urodzenia), starsi płacą tylko 9 zł!

Serdecznie zapraszamy!

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Toruń,
Kiedy
22 wrzesień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Targi Tour Salon w Poznaniu ? wspólna akcja 4 miast
Poznań
22 wrzesień, 2021
W dniach 24-26 września 2021 w Poznaniu odbywają się jedne z najważniejszych targów turystycznych w
Jak Polacy spędzili tegoroczne, letnie urlopy?
Kowary
22 wrzesień, 2021
Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce
Świętujemy 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy
Szczawnica
25 wrzesień, 2021
Z tej okazji Polskie Koleje Linowe już 25-26 września zapraszają do Szczawnicy na weekend pełen

Zobacz również