Świętujemy 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy

Opis

Z tej okazji Polskie Koleje Linowe już 25-26 września zapraszają do Szczawnicy na weekend pełen atrakcji. Kolej została uruchomiona dokładnie 21 września 1991 roku, liczy 783 m długości i jest elementem całego kompleksu narciarskiego, turystycznego oraz rekreacyjnego w Szczawnicy ? taka właśnie jest kolej linowa w ośrodku PKL Palenica, która w tym roku świętuje swoje 30 urodziny. Z tej okazji Polskie Koleje Linowe już 25-26 września zapraszają do Szczawnicy na weekend pełen atrakcji.
Dla Grupy PKL ten rok jest wyjątkowy ? 15 marca spółka rozpoczęła jubileusz 85-lecia działalności, którego symbolem jest  uruchomienie kolei linowej na Kasprowy Wierch. Po świętowaniu na Kasprowym przyszedł czas na kolejny ośrodek Grupy PKL w Szczawnicy, który obchodzi swoje okrągłe, 30-te urodziny.
21 września 1991 to pamiętna data dla wszystkich Szczawniczan. Wtedy to na Palenicę (722 m n. p. m). wyruszyła pierwszy raz kolei krzesełkowa w pienińskim ośrodku PKL. I choć kolej od tamtego czasu została zmodernizowana, to nie zmieniło się jedno ? mieszkańcy Szczawnicy i regionu oraz turyści odwiedzający Palenicę mogą podziwiać pienińską przyrodę z zupełnie nowej perspektywy i korzystać z wielu znakomitych tras narciarskich w ośrodku.
Na świętowanie 30 urodzin kolei PKL Palenica spółka zaprasza w weekend 25 oraz 26 września od godziny 11:00 do 15:00 ? goście PKL w tym czasie będą mogli skorzystać z wyjątkowych promocji oraz atrakcji przygotowanych w ośrodku.
Oprócz widoków i aktywnie spędzonego weekendu na wszystkich, którzy odwiedzą ośrodek PKL Palenica czekać będą różne niespodzianki. Mieszkańcy Szczawnicy oraz turyści odwiedzający ośrodek będą mogli skorzystać z 30% zniżki na przejazd koleją w tych dniach, by podziwiać piękno górskich widoków z wysokości.
Oczywiście jeśli świętujemy urodziny, to nie może zabraknąć tortu! Osoby, które w sobotę jako pierwsze odwiedzą ośrodek PKL Palenica, będą mogły skosztować urodzinowego ciasta przygotowanego specjalnie na tę okazję.  
Na miejscu przez cały urodzinowy weekend na odwiedzających będą również czekać konkursy z nagrodami. Najmłodszym niezapomnianych emocji z pewnością dostarczą zabawy specjalnie przygotowane na tę okazję przez grupę animatorów. Kolorowo będzie od balonowych zwierzaków, a także dziecięcych malowanych w ten dzień tatuaży. W świat bajkowej wyobraźni najmłodsi goście przeniosą się za sprawą kolorowych baniek mydlanych unoszących się w powietrzu.
W niedzielę o godzinie 12:00 oraz 14:00 PKL zapraszają również na atrakcję dnia, czyli niezapomniane i wciągające widowisko ? pokaz iluzji, podczas którego artysta spośród publiczności wybierze swoich asystentów. Będzie magicznie, kolorowo i blisko pięknej górskiej natury.
Warto odwiedzić Palenicę latem nie tylko dla pięknych widoków, ale także, by spędzić czas aktywnie i skorzystać z wielu ciekawych atrakcji, wśród których znajdują się między innymi wyjątkowa ścieżka edukacyjna "Małych Zdobywców Gór" oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Ośrodek PKL Palenica to idealne miejsce dla osób zarówno rozpoczynających przygodę z narciarstwem, jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych. Trasy na Palenicy są areną treningów i zawodów narciarskich z kalendarza PZN i FIS. Ośrodek jest głównym miejscem treningowym dla narciarzy objętych programem PolSKI Mistrz, którego celem jest rozwój kompetencji narciarskich i szkolenie przyszłych mistrzów w tej dyscyplinie. PKL wraz z PFR i PZN są inicjatorami programu PolSKI Mistrz.

Do zobaczenia na Palenicy!

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Szczawnica,
Kiedy
25 wrzesień, 2021
O której
Wstęp
Bezpłatny
Tajemnice Starego Miasta
Warszawa
24 październik, 2021
Miasto Warszawa zaprasza na wieczorny spacer po zaułkach staromiejskiej dzielnicy. Podczas spaceru usłyszymy historie niekoniecznie
SztukoQuizówka-turniej wiedzy o sztuce
Sopot
20 październik, 2021
Jeżeli lubisz łamigłówki to to wydarzenie jest idealne dla ciebie! Na wydarzenie w Mieście Sopot
29. Świętokrzyskie Dni Muzyki
Kielce
24 październik, 2021
Już w najbliższy piątek rozpoczną się 29. Świętokrzyskie Dni Muzyki w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Zobacz również