Wrocławscy Nobliści - Spacer z Przewodnikiem Wrocław Krok po Kroku

Opis

Z naszym miastem Wrocław, związanych było wielu noblistów. W ramach wycieczki specjalnej wyruszymy ich tropem i poznamy najciekawsze historie, które są z nimi związane.

Zapraszamy w niezwykły świat pasji, nauki, literatury oraz odkryć, które wpłynęły na bieg historii i nasze życie.Odkryjemy paradoks związany z kotem Schrödingera, oraz tragiczną historie  Fritza Habera który urodził się we Wrocławiu i tylko ten fakt z jego życia wskazuje na związki z miastem ale za to był świetnym chemikiem za co dostał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii w 1918 roku za syntezę amoniaku z azotu i wodoru. Udowodnimy również uczestnikom, że powtarzanie klasy nie stoi na przeszkodzie, by otrzymać medal z wizerunkiem Alfreda Nobla. 

Wycieczkę poprowadzi Piotr Łącki - doświadczony psycholog, przewodnik, tłumacz. Jego szerokie i różnorodne zainteresowania sprawią, że wycieczkę na pewno zostanie zapamiętana w szczegółach. Uporządkowana narracja pomoże ułożyć sobie historię, z którą mogliście wcześniej mieć kłopoty a Piotr nada jej dodatkowego wyglądu i smaku.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Wrocław,
Miejsce
Wrocław
Kiedy
17 październik, 2021
O której
14:30
Wstęp
Płatny
Tajemnice Starego Miasta
Warszawa
24 październik, 2021
Miasto Warszawa zaprasza na wieczorny spacer po zaułkach staromiejskiej dzielnicy. Podczas spaceru usłyszymy historie niekoniecznie
SztukoQuizówka-turniej wiedzy o sztuce
Sopot
20 październik, 2021
Jeżeli lubisz łamigłówki to to wydarzenie jest idealne dla ciebie! Na wydarzenie w Mieście Sopot
29. Świętokrzyskie Dni Muzyki
Kielce
24 październik, 2021
Już w najbliższy piątek rozpoczną się 29. Świętokrzyskie Dni Muzyki w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Zobacz również