Filharmonia Świętokrzyska zaprasza

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza w miejscowości Kielce

Opis

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert pt. "Piosenki ze ścieżki filmowej", który odbędzie się w najbliższy piątek 5 listopada o godzinie 19.00 
Muzyka z filmów: Gladiator, Upiór w operze, Dawno temu w Ameryce, Apollo 13, Piraci z Karaibów.
EMILIA CZEKAŁA, MICHAŁ GROBELNY, 
MONIKA TOMASIK śpiew
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ - MAREK CZEKAŁA dyrygent

Często się jej nie zauważa, jednak czasem jest tak piękna, że pozostaje w naszej pamięci na długie, długie lata. Muzyka filmowa. Któż z nas nie wzruszył się niesamowitym duetem Shallow z filmu Narodziny gwiazdy Bradleya Coopera? Któż z nas nie zwróci uwagi na doskonały muzyczny akompaniament obrazu w takich filmach, jak Piraci z Karaibów, Gladiator czy Titanic? Nasz koncert przypomni Państwu najpiękniejsze melodie i piosenki filmowe, które sprawią, że przed oczami pojawią się feerie niezapomnianych obrazów: tonący statek, soczysta zieleń dżungli, gorący Meksyk lub niepowtarzalny Nowy Jork.

W świat filmu śpiewnie wkroczy Michał Grobelny, który udowodnił, że jest jednym z najlepszych wokalistów w całej Polsce, dochodząc aż do półfinału prawdopodobnie najważniejszego konkursu wokalnego w kraju ? The Voice of Poland! Emilia Czekała, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, również potrafi wyjąć kilka wokalnych kart z rękawa, a ich duet podbije serca każdej publiczności!

EMILIA CZEKAŁA
Wokalistka, konferansjer, flecistka. O jej wszechstronnych zainteresowaniach może świadczyć fakt, że z wyróżnieniem ukończyła filmoznawstwo oraz język niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka stała się najważniejsza: podjęła studia na kierunku wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Odnosi także sukcesy jako konferansjer ? od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa, której obecnie jest dyrektorem. Jesienią 2016 roku stworzyła swój video-blog osobisty ?Ema mówi?, gdzie realizuje swoje pasje, mówiąc o muzyce. Tworzy własne projekty muzyczne, daje recitale, jest autorką projektu Cafe Bodo, w którym wciela się w Hankę Ordonównę. Śpiewała m.in. w zespole Singin? Birds. 

MICHAŁ GROBELNY
Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. w Szczecinie na wydziale wokalistyki jazzowej. Gra na fortepianie, gitarze oraz perkusji. Jest laureatem festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Fascynuje się beatboxem oraz dubbingiem. Śpiewa w dwóch zespołach: rockowym i jazzowo-popowym. Brał udział w programach: Mam talent i The Voice of Poland. Regularnie śpiewa w teleturnieju TVP1 Jaka to melodia. W 2015 uczestniczył w czwartej edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo.  W 2016, wraz z Januszem Krucińskim, otrzymał główną rolę Quasimodo w polskiej wersji francuskiego musicalu Notre-Dame de Paris (premiera ?2016, Teatr Muzyczny w Gdyni). Od października 2021 gra chłopaka w musicalu Once (reż. Tomasz Dutkiewicz) w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu.

MONIKA TOMASIK ? MEZZOSOPRAN
Uczennica III roku śpiewu solowego pod kierunkiem mgr Marzeny Trzebińskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. W 2020 roku została laureatką II nagrody IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach. W 2021 roku otrzymała III nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w 100. rocznicę śmierci Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

MAREK CZEKAŁA
Dyrygent, kompozytor, aranżer, skrzypek. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 1995 założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, znaną również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich. Nie tylko nią dyryguje, ale czasem także ? tak jak niegdyś czynił to sam Johann Strauss ? prowadzi ją, grając jednocześnie na skrzypcach.  W czasie działalności koncertowej Orkiestry tworzył wiele projektów muzycznych, był dyrektorem artystycznym festiwali, jak: Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa, Chojnickie Noce Operetkowe, przez wiele lat przygotowywał także aranże do utworów wykonywanych na Ciechocińskich Impresjach Artystycznych. Posiada własną firmę ? Agencję Muzyczną ProfiMuz. Jest autorem wodewilu Sanatoryjny romans, licznych opracowań orkiestrowych. Uhonorowany m.in. odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz srebrną odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W 2016 został dyrektorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Sponsorzy Filharmonii:
MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ? dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
MZK Kielce
KWIACIARNIA SZAROTKA 
Partner:
UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ
Mecenas Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach:
PGE EC

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kielce,
Kiedy
20 maj, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej
Gdynia
20 maj, 2022
W  dniach 20-22 maja odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej w Gdynia Arena, będzie to
Dni Giżycka i Święto Miast Partnerskich 2022
Giżycko
27 maj, 2022
Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Giżyckie Centrum Kultury zapraszają na Dni Giżycka odbywające się
DZIEŃ DZIECKA PEŁEN PRZYGÓD
Bałtów
28 maj, 2022
Bałtowski Kompleks Turystyczny organizuje wyjątkowy Dzień Dziecka w dniach 28 oraz 29 maja 2022r. Będąc w