Filharmonia Świętokrzyska zaprasza!

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza! w miejscowości Kielce

Opis

Już w najbliższy piątek tj. 3.12.2021 o godzinie 19.00 odbędzie się koncert pt. ŚPIEWNIK POLSKI II

Na projekt Śpiewnik składają się znane i chętnie śpiewane ? reprezentujące różne gatunki muzyczne ? epokowe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, które połączyła autorska aranżacja. Na naszej estradzie wystąpią artyści Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, znani już także w Kielcach ? Patrycja i Jacek Kotlarscy. Towarzyszyć im będzie jedyne takie trio: Wromblowie ? ojciec i syn oraz Krzysztof Szmańda. Orkiestrę poprowadzi Jacek Rogala.

Szykuje się fantastyczny koncert, pełen cudownych piosenek w wykonaniu gwiazd ? tylko taki może być z okazji Andrzejek.

PATRYCJA KOTLARSKA, JACEK KOTLARSKI śpiew

PIOTR WROMBEL fortepian

ZBIGNIEW WROMBEL kontrabas

KRZYSZTOF SZMAŃDA perkusja

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ

JACEK ROGALA dyrygent

ZBIGNIEW WODECKI Izolda, Walc Embarras, Panny mego Dziadka

BOGUSŁAW MEC Jej portret

KRYSTYNA PROŃKO Jesteś lekiem na całe zło

KOMBI Słodkiego miłego życia

PERFECT  Niepokonani, Nie mogę Ci wiele dać
GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA 
Nad rzeką marzeń, Czas nas uczy pogody

ANDRZEJ ZAUCHA Bądź moim natchnieniem,  W złotych kroplach deszcz, Myśmy sobie pisani

GRZEGORZ CIECHOWSKI Nie pytaj o Polskę

PATRYCJA KOTLARSKA

Wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów. Jest absolwentką wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu.
W wieku piętnastu lat śpiewała w słynnym musicalu Metro w Teatrze Buffo. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Jako wokalistka zaangażowana była w projekty płytowe i telewizyjne, m.in. Jak oni śpiewają, Nas dwoje, Zacisze gwiazd. Towarzyszyła wokalnie znanym nazwiskom polskiej sceny w wielu projektach płytowych. Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej wykonywanych na deskach największych filharmonii w Polsce. W 2011 dołączyła do zespołu Maryli Rodowicz. Użycza swojego głosu w wielu bajkowo-filmowych produkcjach.


JACEK KOTLARSKI

Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. Od 2000 związany z teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Występuje jako wokalista sesyjny, nagrywa i współpracuje z wieloma gwiazdami sceny polskiej. Śpiewał w wielu programach telewizyjnych: Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają, Tylko nas dwoje, Idol, Zacisze Gwiazd. Brał udział w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej. Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Obecnie zajmuje stanowisko trenera wokalnego solistów Teatru Muzycznego Roma, przygotowując ich do ról w spektaklach. Jest także wykładowcą Stylistyki Musicalowej na wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC.


PIOTR WROMBEL

Pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat festiwali i konkursów jazzowych, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Gra także na instrumentach klawiszowych. Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze. Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu. Zauważalna jest także jego aktywność na scenie muzyki gospel, soul i pop. Koncertował w różnych krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach.


ZBIGNIEW WROMBEL

Muzyk instrumentalista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. W swojej działalności artystycznej był zapraszany do różnych formacji i występuje z wieloma wybitnymi muzykami Grał w legendarnym zespole Marek & Vacek. Jest basistą uniwersalnym grającym na różnych instrumentach basowych ? od kontrabasu akustycznego począwszy, na gitarach basowych progowych i bezprogowych skończywszy. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm?n?bluesa, funku i muzyki latynoskiej.


KRZYSZTOF SZMAŃDA

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, a także członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna. Muzyk zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego ? Opery Narodowej w Warszawie.


JACE ROGALA

Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Sponsorzy Filharmonii:

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ? dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MZK Kielce

KWIACIARNIA SZAROTKA

Partner:

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ

Mecenas Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach:

PGE EC


Bilety w cenie 50,- normalny i 40 ,- ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii.


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kielce,
Kiedy
08 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Ustka historia, atrakcje, ciekawostki...
Ustka
08 sierpień, 2022
Ustka historia, atrakcje, ciekawostkiUstka posiada ciekawą historię. Otóż, odkryte ślady osadnictwo w okolicach Ustki, dowodzą
Korona Gór Polski - czym jest?
Zakopane
08 sierpień, 2022
CZYM JEST KORONA GÓR POLSKI?To lista 28 szczytów należących do poszczególnych pasm górskich w Polsce.
Kazimierz Dolny nad Wisłą...
Kazimierz Dolny
08 sierpień, 2022
Kazimierz Dolny co warto zwiedzić i zobaczyć?Rynek w Kazimierzu DolnymStare Miasto w Kazimierzu DolnymZespół zamkowy