Boże Narodzenie piernikiem pachnące

Boże Narodzenie piernikiem pachnące w miejscowości Toruń

Opis

Jak co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowuje specjalną ofertę. Boże Narodzenie piernikiem pachnące, to propozycja nie tylko dla smakoszy piernikowych specjałów. To oferta dla wszystkich, którzy pragną włączyć się w wir przedświątecznych przygotowań, a przy tym ciekawie spędzić czas. Proponujemy udział w szeregu atrakcji - piernik, jako nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia, jest punktem wyjścia ale też motywem przewodnim.

Już 17 grudnia zapraszamy na prelekcje i spotkania, które przybliżą dzieje toruńskiego piernikarstwa, historię bożonarodzeniowych przygotowań dawnych producentów pierników oraz wprowadzą uczestników w tematykę praktycznej nauki tworzenia świątecznych dekoracji. Wykwalifikowany instruktor poprowadzi krótki kurs na warsztatach złocenia pierników, dzięki któremu uczestnicy stworzą własne, niepowtarzalne ozdoby bożonarodzeniowe.
Zaproszona do współpracy badaczka kultury kulinarnej, dr Magdalena Tomaszewska-Bolałek, skupi uwagę na ?Polskim stole", na którym oczywiście nie może zabraknąć pierników.

Nie może Was zabraknąć!

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Toruń,
Kiedy
17 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Okręt "BŁYSKAWICA" w Gdyni historia, ciekawostki...
Gdynia
17 sierpień, 2022
ORP "Błyskawica" historia, ciekawostki, informacje...Historia Polskiej Marynarki jest krótka, ale ciekawa. Przykładem na to jest
Wrocław historia, ciekawostki, atrakcje...
Wrocław
16 sierpień, 2022
Wrocław jest jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone ono jest w Europie
Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku
Ełk
17 sierpień, 2022
W dniach 12-14 sierpnia w Ełku będzie miało miejsce niezwykle widokowe wydarzenie. Mianowicie kolorowe balony