Top 10 atrakcji Karpacza

Opis

Karpacz jest doskonałym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. Zimą turystów przyciągają wyciągi narciarskie oraz trasy narciarstwa biegowego a latem szlaki piesze i rowerowe. Miasto zlokalizowane w Karkonoszach, w dolinie rzeki Łomnicy u podnóża Śnieżki. Poniżej przedstawiamy 10 najciekawszych atrakcji w Karpaczu i jego okolicach. 

1. Muzeum Zabawek zlokalizowane przy ul. Kolejowej 3. Ta wyjątkowa atrakcja jest odpowiednia zarówno dla małych jak i dużych gości. Prezentowane są tu zabawki oraz sam rozwój zabawkarstwa na przestrzeni około 300 lat. Znajdziemy tu figurki z XVIII w., porcelanowe lalki, pojazdy, wiele z nich przywędrowało z Meksyku, Japonii czy Australii. 

2. Świątynia Wang ulokowana jest przy ul. Na Śnieżkę 8. Kościół jest wspaniałym, drewnianym zabytkiem, który w 1841 roku został przeniesiony z Norwegii początkowo do Szczecina, a później do Berlina. W roku 1842 zaprzyjaźniona z królem hrabina Fryderyka von Reden z Bukowca przekonała go, żeby przewieść kościółek na Śląsk właśnie do Karpacza.

3. Śnieżka  (1603 m n.p.m.) najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów. Jej znakiem rozpoznawczym jest budynek Obserwatorium Meteorologicznego, z kolei w jego sąsiedztwie znajduje się kaplica św. Wawrzyńca. Co roku w dniu 10 sierpnia na szczycie odprawiana jest msza święta w intencji przewodników i ludzi gór, która przyciąga tłumy z całego kraju. Ciekawostką jest fakt, że  w XVIII wieku szczyt Śnieżki stał się jednym z najliczniej odwiedzanych w Europie. 

4. Zapora na Łomnicy. Została wzniesiona poniżej ulicy Konstytucji 3-ego Maja.  jest jedną z bardziej popularnych atrakcji turystycznych Karpacza, a przez jej koronę - mierzącą 105 metrów długości - przebiega czerwony szlak turystyczny, który prowadzi na szczyt góry Grabowiec. 

5. CRiS Kolorowa. Przy ul. Parkowej 10 czeka na Was całoroczny tor saneczkowy oraz Alpejski Tor Bobslejowy Alpine-Coaster. Tor nie posiada ograniczeń wiekowych, jednak dzieci do lat 8 muszą zjeżdżać z osobą pełnoletnią.

6. Krucze Skały. Malownicza grupa skalna i centrum wspinaczkowe na Osiedlu Skalnym. Znajduje się tu kilkadziesiąt tras o różnym stopniu trudności. Na jednym z filarów można podziwiać panoramę Karkonoszy.

7. Karkonoskie Tajemnicy. Muzeum znajduje się przy ul. Mickiewicza 1 i stanowi wspaniałe miejsce dla rodzin. W jego podziemiach odwiedzający mają możliwość poznania legend i przekazów, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Są to historie zasiedlających te tereny poszukiwaczy minerałów i zielarzy, oraz przede wszystkim tajemnice władcy Karkonoszy ? Ducha Gór.

8. Historyczny Park Miniatur to zespół najbardziej znanych budowli Karpacza - istniejących i nieistniejących, dla których czas zatrzymał się na początku XX w., wkomponowanych w otoczenie zaczarowanego ogrodu. Makiety zrealizowano w skali. Największa z nich ma powierzchnię 28 m2, najmniejsza 4 m2. Ta atrakcja znajduje się na ul. Parkowej 6.

9. Miejsce anomalii grawitacyjnej. Jadąc ulicą strażacką, od ulicy Karkonoskiej w kierunku ?Dzikiego Wodospadu? za hotelem Piecuch, a przed mostem na Łomnicy. Wydaje się, że droga w tym miejscu opada łagodnie w kierunku Łomnicy, a jednak samochody z wyłączonym silnikiem cofają się pod górę. Turyści chcąc przekonać się na własne oczy ustawiają np. pustą butelkę, bądź puszkę, które toczą się pod górkę...

10. Galeria Szkła. Obiekt znajduje się na ul. Wielkopolskiej 16/2. Wyjątkowe miejsce na mapie turystycznych atrakcji Karpacza. Jest to prywatna kolekcja wyrobów szklanych pani Doroty Dedo, która gromadziła i na różne sposoby zdobywała szklane okazy. Galeria może pochwalić się także unikalną kolekcją szkła uranowego i kryształowego. Wstęp jest bezpłatny.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz,
Kiedy
29 styczeń, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
"Środowe spotkania z historią wojskowości" - nowy cykl Muzeum Twierdzy Toruń
Toruń
29 styczeń, 2022
Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na nowy cykl pt. "Środowe spotkania
Dzień Babci i Dziadka w Chochołowskich Termach!
Chochołów
29 styczeń, 2022
Szukasz pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka?Chochołowskie SPA przygotowało wyjątkowe pakiety, które na pewno
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!
Kielce
19 marzec, 2022
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!Włóż wygodne buty, spakuj plecak, zabierz mapę, nie zapomnij o

Zobacz również