Koncert Noworoczny Polanica Zdrój

Opis

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej godz. 19.00, bilety: 30 zł do nabycia w Teatrze Zdrojowym

Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdrój zaprasza na karnawałową podróż muzyczną  to przebojowy program muzyki operowej i klasycznej z różnych stron świata! W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne.

Zapraszamy na mroźną północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnych fińskich pieśniach wielogłosowych. Usłyszymy "Pieśni Solvejgi" i "W grocie króla gór" z baletu "Peer Gynt". Możemy poczuć gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Włoskie bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego ("Cyrulik sewilski", "Kopciuszek"), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach i fortepianowej fantazji na motywach opery "Carmen" Georgesa Bizeta.

Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim show prosto z Broadway'u. Usłyszą Państwo fragmenty słynnych "Obrazków z wystawy" Modesta Musorgskiego oraz sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina ("Tańce połowieckie" z opery "Kniaź Igor"), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery "Eugeniusz Oniegin") i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery "Aleko"). Karnawałowa zabawa w amerykańskim stylu to kompozycje fortepianowe ojca muzyki jazzowej George'a Gershwina ("Błękitna rapsodia") oraz hity wszechczasów - piosenki i chóry z musicali "Skrzypek na dachu" "The Cats" i "Pippin"! Wyjątkowy program karnawałowy skomponowano wyłącznie z utworów ansamblowych oraz muzyki na fortepian solo.

Wyjątkowy wieczór spędzą Państwo w towarzystwie sześciu śpiewaków operowych, znakomitych solistów z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Całość oprawi wirtuozowska gra fortepianowa w wykonaniu Przemysława Winnickiego oraz słowo wiążące.

Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata!

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Polanica-Zdrój,
Kiedy
23 styczeń, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Dzień Babci i Dziadka w Chochołowskich Termach!
Chochołów
23 styczeń, 2022
Szukasz pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka?Chochołowskie SPA przygotowało wyjątkowe pakiety, które na pewno
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!
Kielce
19 marzec, 2022
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!Włóż wygodne buty, spakuj plecak, zabierz mapę, nie zapomnij o
Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy
Zakopane
23 styczeń, 2022
Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch - trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla

Zobacz również